Kök Bitkiler: Lezzet Kadar Sağlığa da Önem Verenlerin Vaz Geçilmezleri

Dünyanın Meyvesi, size egzotik meyvelerden çok daha fazlasını sunuyor. En iyisini, en tazesini, en sağlıklısını sofralarınıza taşıdığımız ürün gruplarından biri de kök bitkiler grubu. Peki bu grubun üyeleri kimler?

Yoğun aroması ile yemeklerin vaz geçilmezi: Beyaz sarımsak

Sarımsakta da iddialıyız! Kılçıksız, lekesiz, içinde boş dişi olmayan, yoğun aromalı, üretimde çevreye duyarlı, GlobalGap sertifikalı sarımsaklarımızı denedikten sonra artık sarımsakta da tercihiniz olacağız.

İmparatorların bitkisi: Kuşkonmaz çeşitleri

Yeşiliyle, beyazıyla, moruyla çıtır çıtır kuşkonmazlarımız. Ülkemiz kaynakları haricinde yılın 12 ayı boyunca Peru, Meksika ve Hollanda’dan ülkemize getirdiğimiz kuşkonmazlarımız, et ve balık yemeklerinizin yanına garnitür olmak için can atıyor. Şaşırtıcı bir bilgi de verelim: Beyaz ve yeşil kuşkonmaz aslında aynı bitki! Beyaz kuşkonmaz yetiştirmek için kuşkonmaz yavruları toprakla kaplanıyor ve büyüdükçe üzerlerine devamlı olarak toprak atılıyor. Güneş görmeyen yavrular fotosentez yapamıyor ve beyaz kalıyor. Beyaz kuşkonmaz bir miktar daha yumuşak olsa da aslında doğru pişirildiğinde yeşil kuşkonmazımız da beyazı kadar yumuşak.

Sıradan bir patatesten çok daha fazlası: Tatlı patates

Tatlı olmasına rağmen sıradan patateslerin neredeyse yarısı kadar karbonhidrat içeren tatlı patateslerimiz, nefis ve sağlıklı bir alternatif. Onunla patatesli her tarifi rahatlıkla yapabilirsiniz. Üstelik sıradan patatese göre daha düşük glisemik indekse sahip olması sebebiyle bilakis tercih sebebiniz bile olabilir. Tatlı Patates, yılın 12 ayı boyunca ülkemizde yetiştiği dönem ülkemizde, diğer aylarda ise ABD, Honduras ve Peru’dan ülkemize geliyor.

Sağlık ve Lezzet Kaynağı Mucizevi Bitki: Taze zencefil

Hipokrat, uzun yıllar önce “Besinleriniz ilacınız olsun” demiş. Acaba zencefilden mi bahsediyordu? Asya tıbbında hastalıklara şifa ve mutfaklara lezzet katmak için 2500 yıldır kullanılan zencefil, artık batı tıbbı tarafından da faydaları yadsınmayan bir bitki. Bize sorarsanız zeytinyağlıdan etliye, tüm yemeklere biraz zencefil eklenebilir. Gününüze hızlıca şifa katmak isterseniz çayını da öneririz. Taze Zencefil, yılın 12 ayı boyunca Çin, Tayland ve Brezilya’dan ülkemize getiriliyor.

Doğu Tıbbının Kadim Şifacısı: Taze zerdeçal

Tıbbi amaçla kullanılan ilk bitkilerden olan zerdeçalın faydalarına artık batı tıbbı da şapka çıkarıyor. Ancak toz şekline getirildiğinde, asıl faydasının saklı olduğu etken maddesi curcumin (kurkumin diye okunur) özelliklerinin bir kısmını yitiriyor. Zerdeçalın tüm faydalarını hayatınıza dahil etmek istiyorsanız bunun en doğru yolu taze zerdeçal tüketmek. Taze zerdeçal tüketmenin en kolay yolu ise Verita Taze Zerdeçal kullanmak.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR