Sarımsak (File)
Sarımsak (File)
Sarımsak (File)
Sarımsak (File)
Sarımsak (File)
Sarımsak (File)

Sarımsak, File

Marka : Verita
Fiyat : 269,90 ₺(KDV Dahil)

Verita’dan Beyaz Sarımsak. Faydası Lezzetinden Bile Büyük.

Sarımsakta da iddialıyız! Kılçıksız, lekesiz, içinde boş dişi olmayan, yoğun aromalı, üretimde çevreye duyarlı, GlobalGap sertifikalı sarımsaklarımızı denedikten sonra artık sarımsakta da tercihiniz olacağız.

Sarımsakla ilgili en eski kayıtlar, Antik Mısır uygarlığına kadar gidiyor. Mısırlılar sarımsağı hem lezzeti hem de medikal özellikleri için kullanmış; piramitlerin inşasında çalışan işçilere güç kuvvet vermek için çiğ sarımsak yediriliyormuş. Bugünkü durumdan çok da farklı değil hani, ilaç niyetine günde bir diş sarımsak yutma önerisini duymayanınız yoktur herhalde? Modern tıbbın babası sayılan Hipokrat da sarımsağın faydalarını öve öve bitiremeyenlerden. Tarihteki ilk doping nedir derseniz, cevabımız yine sarımsak. Antik Yunan uygarlığında sporcular müsabakalardan önce gizli gizli sarımsak yermiş.

Modern tıbbın yeni gözdesi

Sarımsak, modern tıbbın faydalarını en çok araştırdığı, en çok tezi yazılan gıdalardan biri. Türkiye de bir istisna değil. Ankara Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada dört ay boyunca sarımsak tüketen deneklerin kanındaki antioksidan miktarının yükseldiği, yüksek tansiyonun düştüğü, vücuttaki oksidasyon sürecinin yavaşladığı gözlemlenmiş. Hipokrat haklıymış yani; sarımsak gerçekten çok faydalı, tam da bir kalp dostu.

Vampir savar mı dediniz?

Eğlenceli ufak bir bilgi ile kapanışı yapalım. Sarımsağın vampirleri fenalaştırdığı hikayesini bilmeyen yoktur. Bram Stoker’ın Draculası ile ortaya çıkan bu efsanenin sebebi, sarımsağın gerçekten bir sivrisinek kovucu oluşu.

Kapanış yapalım dedik ama son bir önerimiz var. Ayıklayıp kullanmadığınız sarımsaklarınızı birkaç gün zeytinyağında bekletebilirsiniz. Böylece kullanmak istediğinizde anında hazır olur. Nefis aromalı bir zeytinyağı da bonusu! Bu sefer gerçekten kapanışı yaptık. Sağlıkla kalın!

Menşe
Çin
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 900 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR