BİLGİ DESTEK
Sıkça Sorulan Sorular
Sıkça Sorulan Sorular

“Kalite Garantili Meyve” Nedir?

Dünyanın Meyvesi’nde her bir ürünümüze özel kalite standardımız var. Ürünlerimiz size ulaşmadan önce bu standartlar kapsamında titizlikle kontrol ediliyor.

Meyvenin hem dışı hem de içiyle ilgili yapılan değerlendirme sonucunda standartlara uyan meyvelerimizi "Kalite Garantili Meyve” olarak size ulaştırıyor ve tüm ürünlerimiz için kalite standartlarımıza uygunluk sözü veriyoruz.

Doğal ürünler olduğundan yetiştiği bölge, mevsimsel durum, toprak yapısı gibi faktörlere bağlı olarak -nadir de olsa- ürünlerimizde, dışarıdan belli olmayan iç hasarlar gelişmiş olabiliyor. Bu tür durumlarda kalite standartlarımıza uymayan ürünümüzü yenisiyle değiştiriyoruz.

Süreç Nasıl İşliyor?

Teslim aldığınız ürün ile ilgili herhangi bir problem yaşarsanız 24 saat içerisinde ürünün fotoğrafını sipariş numaranızla birlikte [email protected] e-posta adresine ya da +90 549 842 77 42 numaralı Whatsapp Destek Hattımıza mesaj olarak iletebilirsiniz.

Yapılacak incelemenin ardından müşteri temsilcimiz tarafınıza ulaşarak konu hakkında bilgi sağlayacaktır. Tercihinize göre ürün bedelini iade edebilir, sonraki alışverişlerinizde kullanmak üzere hediye çeki olarak hesabınıza tanımlayabilir ya da değiştirebiliriz.

Ürünleriniz paketlenirken koruyucu, olgunlaştırıcı kimyasallar kullanılıyor mu?

Ürünlerimizin ithalatı, depolanması ve paketlenmesi sırasında koruyucu ve olgunlaştırıcı hiçbir kimyasal madde kullanılmıyor.

Ürünleriniz hangi sertifikalara sahip?

Yurt içindeki çiftçi dostlarımızın “İyi Tarım Uygulamaları (İTU)”, yurt dışındakilerin ise “Global G.A.P.” sertifikasına sahip olmaları standardımız. Global Gap ve İyi Tarım Uygulamaları sertifikalarımız sayesinde meyve ve sebzenizin mikrobiyolojik ve kimyasal açıdan zararlı olmadığına emin olabilirsiniz. Ürünlerimiz toprak analizlerinden hasata kadar her aşamada kontrol altında. En önemlisi ilaç kalıntısından ari.


Sertifikalarımız

Paketleme sırasında hangi kriterler dikkate alınıyor?

Tesislerimiz de ISO 9001 Kalite Yönetimi Sistemi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Standartları belgelerine sahip. Yani ürünlerimizin en hijyenik koşullarda, gıdaya uygun ambalajlarla paketlenmesi tescillenmiş durumda.

Dünyanın Meyvesi’nde hangi ürünleri bulabilirim?

Ülkemizden ve dünyanın 44 farklı ülkesinden tedarik edilen egzotik meyveler, orman meyveleri, yemeye hazır ürünler, organik ürünler, kök bitkiler, sebzeler, mevsimlik ürünler, meyve sepetleri, meyve salataları, soğuk sıkım meyve suları ve tamamlayıcı mutfak ürünlerini Dünyanın Meyvesi’nde bulabilirsiniz.

Ürünlerimizi tek paketler halinde satın alabileceğiniz gibi, çoklu paketler, sizin için hazırlanan keşif paketleri ve kasasında da satın alabilirsiniz.

Türk üreticilerle de çalışıyor musunuz?

Yerli üreticileri global standartlarda üretime teşvik ediyor, İyi Tarım Uygulamaları sertifika standartlarında üretilen ürünleri ihraç ederek yerli tarımı destekliyoruz. Üreticilere tarım bilimi, teknolojisi ve pazarlama konularında destek oluyoruz. Ürün gamımızdaki ürünleri, kalite standartlarımıza uygun ise mevsimi geldiğinde yerli üreticilerimizden tedarik etmeyi tercih ediyoruz.

Yemeye Hazır ürünler ne anlama geliyor?

Üzerinde “Yemeye Hazır” etiketi bulunan avokado, mango ve papaya ürünlerimiz, yeme olgunluğuna erişmiş halde satılan gurme ürünlerimizdir. Bu ürünler maksimum lezzet için gerekli hasat olgunluğuna eriştikten sonra toplanır, ideal şartlarda taşınır ve korunur. En lezzetli haliyle sizlere sunulur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR