Gıda Güvenliği

Sağlığınız bizim için çok önemli. Bu yüzden gıda güvenliği konusuna en ciddi özeni gösteren markalardan biri olmakla gurur duyuyoruz. Bu konudaki birkaç kriterimizi sizinle paylaşmak istiyoruz.

Tarladan Sofraya Güvenli Gıda

Gıda güvenliği kontrollerini tüm tedarikçilerimiz ve tedarik süreçlerimizde uyguluyoruz. Bu kontrol işlemleri, uzmanlar tarafından yapılan toprak ve yaprak analizleri ile başlar. Her ürün, kendi ihtiyacına uygun analizlerden geçer, sistemin takibi ürünün en doğru zamanda hasat edilmesi ile sürer.

Hijyenik Koşullarda Paketleme ve Güvenli Ambalaj

Hasat edilen ilaç kalıntısından ari ürünler, ISO 9001 Kalite Yönetimi Sistemi, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Standartları belgelerine sahip tesislerimizde, hijyenik koşullarda gıdaya uygun ambalajlarla paketlenir.

Ürünlerimiz gıda güvenliği sistemine ve soğuk zincir sürecine uygun özel ambalajlarda satışa sunulur. Böylece uygun saklama koşulları sağlanarak ürünlerimizin güvenilirliği, tazeliği ve lezzeti garanti altına alınır.

Gıda Güvenliğinin Kritik Faktörü Soğuk Zincir

“Soğuk Zincir”, ürünlerin sevkiyat ve depolama süreçlerinde muhafaza edildiği ısının sabit tutulması anlamına gelir. Isı değişmeksizin satış noktasına ulaşan ürünler, bozulma ve bayatlamaya sebep olan kimyasal değişimlere maruz kalmadan tazelik ve bütünlüğünü korur. Bu nedenle, soğuk zincir hasatla birlikte başlayıp tüketiciye ulaşana kadar devam eder.

Global Gap ve İyi Tarım Uygulamaları (İTU)

Avrupa’daki zincir satış kanallarının insan sağlığı için doğabilecek tehditleri minimuma indirmek, tüketicilerine ürünle ilgili garanti vermek için başlattıkları çalışmalar, GLOBAL GAP Protokolü ile sonuçlanmıştır. Dünya genelinde geçerlilik kazanan protokol, belirlenen üretim disiplinlerinin uygunluğunu GLOBAL GAP Sertifikası ile belgeler.

Ürünlerimiz GLOBAL GAP Sertifikası'na sahip, İyi Tarım Uygulamaları'na (İTU) uygun üretilir. Bu sayede meyve ve sebzenizin mikrobiyolojik ve kimyasal açıdan zararlı olmadığına emin olabilirsiniz.

Meyvelerinizi İdeal Ortamında Korumak ve Saklamak İçin

İdeal ortamında saklanmayan meyve ve sebzeler ne yazık ki hızla bozulup, çöpe gidiyor... Meyve ve sebzelerinizi ideal ortamında saklayarak hem daha uzun süre taze kalmalarını sağlayabilir hem de bütçenizi koruyabilirsiniz. Üstelik, ihtiyacına uygun şekilde saklanan ürünler daha da lezzetli oluyor. Koruma ve Saklama rehberinizi, mutfağınızın bir köşesine (örneğin, buzdolabınızın üzerine) asabileceğiniz şekilde hazırladık. İlk siparişlerinizde rehberleriniz, hediyemiz. Dilerseniz rehberlerimizi buradan da indirebilirsiniz:

 

Koruma Rehberi    Saklama Rehberi
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR