Tatlı Patates Paket
Tatlı Patates Paket
Tatlı Patates Paket
Tatlı Patates Paket

Tatlı Patates, Kilo

Marka : Verita
Fiyat : 129,90 ₺(KDV Dahil)

Verita’dan Tatlı Patates. Sıradan Patateslere bir Meydan Okuma!

Orta ve Güney Amerika kökenli bir sebze olan tatlı patates, sıradan patateslerin yaptığı her şeyi, üstelik daha iyi şekilde yapan harika bir alternatif. O kadar kadim bir tür ki, Amerika kıtasında 5000 yıl öncesinde tarımının yapıldığına dair kayıtlar bulunuyor.

Tatlı olmasına bakmayın, orta boy bir sıradan patates yaklaşık 40 gram karbonhidrat içerirken aynı büyüklükteki bir tatlı patates 26 gram karbonhidrat içeriyor. Ama yanlışımız olmasın, ismi ve görünümü dolayısıyla patates ile aynı cins sanılsa da aslında aynı aileden gelmiyor. Tabii bu durum sıradan patatesle hazırlanan her tarifte tatlı patates kullanmanıza engel değil! Üstelik sıradan patatese göre daha düşük glisemik indekse sahip olması sebebiyle bilakis tercih sebebiniz bile olabilir.

O bir süper besin!

Lif bakımından sıradan patatese göre daha zengin olan tatlı patates, daha uzun süre tokluk sağlıyor. Bu da kilonuzu kontrol etmenizde yardımcı oluyor. Bu özelliğinden faydalanmanız için özellikle kabuğu ile tüketmenizi öneriyoruz. Gramaj üzerinden hesaplarsak tatlı patates, aynı miktarda brokoli veya ıspanaktan daha besleyici! Bu sebeple tatlı patates bir süper besin olarak adlandırılıyor. İçindeki A vitaminini kullanabilmek için ne şekilde hazırlarsanız hazırlayın, içinde en azından bir kaşık yağ olmasına dikkat etmenizi öneririz.

Tatlı patatesler, ilk hasat edildiklerinde pek de tatlı değiller. Hasat sonrası 10-12 gün arası dinlendirildikten sonra tüketime hazır hale geliyor ve asıl lezzetine kavuşuyor.

Menşe
Mısır
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 900 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR