Taze Zencefil, 250g/Paket
Taze Zencefil, 250g/Paket
Taze Zencefil, 250g/Paket
Taze Zencefil, 250g/Paket
Taze Zencefil, 250g/Paket

Taze Zencefil, Paket

Marka : Verita
İndirim Oranı : %41 İndirim
Fiyat : 101,50 ₺(KDV Dahil)
İndirimli : 59,90 ₺(KDV Dahil)

Verita’dan Taze Zencefil. Sağlık ve Lezzet Kaynağı Mucizevi Bitki.

Hipokrat, uzun yıllar önce “Besinleriniz ilacınız olsun” demiş. Acaba zencefilden mi bahsediyordu? Asya tıbbında hastalıklara şifa ve mutfaklara lezzet katmak için 2500 yıldır kullanılan zencefil, artık batı tıbbı tarafından da faydaları yadsınmayan bir bitki. Zencefil antik çağlarda o kadar değerliymiş ki, Romalılar bir kilo zencefili bir koyuna eşdeğer tutuyormuş. Zencefil Çin, Hindistan ve Orta Doğu kültürlerinde de o derece önemliymiş ki kutsal kitaplardaki cennet tasvirlerinde, cennete giren kişilerin zencefilli içeceklerle ödüllendirileceğinden bahsediliyordu.

Antioksidan deposu

Zencefile verilen bu değer desteksiz değil. Nar ve orman meyvelerinden sonra en fazla antioksidan barındıran bitki kendisi. Antioksidanlar da biliyorsunuz oksidatif stresi önleyerek kanserden kalp hastalıklarına sayısız sağlık sorununun önüne geçmek için önemli bir silah. Yaşlanmayı yavaşlatması, bağışıklık sistemini güçlendirmesi de cabası. Asyalıların gençlik sırlarından biri olarak onu anmasının bilimsel dayanağı varmış meğer!

Zencefili tüketmenin en kolay yollarından biri çayını yapmak. Dilimleyin, doğrayın ya da rendeleyin, hangisi en kolaysa. Sonra üzerine sıcak su ekleyin ve demlenmesini bekleyin, gününüze biraz şifa katmak işte bu kadar kolay. Ayrıca bize sorarsanız zeytinyağlıdan etliye, tüm yemeklere biraz zencefil eklenebilir. Tabii aklınızda özel tariflere ulaşmak varsa bizi biliyorsunuz, zencefile özel tariflerimiz de az buz değil.

En faydalısı tazesi

Zencefil, aynı zerdeçalda olduğu gibi tazesi kullanıldığında çok daha faydalı. Taze zencefilin içindeki besin bileşenleri aktif durumdadır. Zencefil toz haline gelirken bu aktif maddeler etkisini kaybeder, esansiyel yağlar uçar. Ayrıca toz halinde tadı, tazesi kadar kuvvetli değildir.

Verita Taze Zencefil, yılın 12 ayı boyunca Çin, Tayland ve Brezilya’dan ülkemize getiriliyor. Daha detaylı bilgi için Meyveli Rehber Taze Zencefil sayısını ve Verita Taze Zencefil broşürünü inceleyebilirsiniz.

 

Broşür    Meyveli Rehber
Menşe
Çin
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 900 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR