Honey Pomelo, Adet
Honey Pomelo, Adet
Honey Pomelo, Adet
Honey Pomelo, Adet
Honey Pomelo, Adet

Honey Pomelo, Adet

Marka : Verita
Fiyat : 0,00 ₺(KDV Dahil)

Verita’dan Honey Pomelo. Keşfedilmeyi Bekleyen Turunçgil.

Pomelo, bize sorarsanız narenciye ailesinin yeni gözdesi. Yılın kısıtlı bir döneminde bizimle olan honey pomeloyu deneyenler zaten çoktan birer fanatik oldu ama denemediyseniz portakal ile greyfurt arası bir tada sahip bu kocaman meyveyi ısrarla öneriyoruz!

Turunçgillerin en büyüğü

Kendisi turunçgil ailesinin en büyük üyesi. Çok gelişmiş bir portakaldan bir basketbol topuna kadar değişen büyüklükleri var ama size ulaştırdığımız pomelolar greyfurt irisi desek yeridir. Turunçgil ailesinin orijinal üyelerinden biri ve greyfurtun babası pomelo. Turunçgil ailesindeki birçok meyve birer melez ancak pomelo, melezi alınan ana meyvelerden biri. Cinsine göre içi beyazdan pembeye ve hatta kırmızıya uzanan renklere sahip, honey pomelo ise parlak sarı renkte. Tadını tarif etmek için ise basitçe ‘greyfurt dokunuşları olan portakal’ diyebiliriz. Eğer portakal suyunuzu biraz greyfurt veya nar ile seviyorsanız, pomelo tam size göre bir tat.

Ufak bir ipucumuz var:

Kabuğu ile eti arasında yoğun beyaz bir sünger dokusu olan honey pomelo dilimlerini tamamen bu sünger dokudan ve zarından ayıklamak şart. Bu dokunun tadı epeyce acı ve dilimleri soyarken, soyduğunuz kısma değdirmenizi bile istemeyiz. Değerse de aman aman facia bir durum yaşanmaz ama hafif bir acılık bulaşabilir. Pomelo dilimlerini birbirinden ayıran zarı da ayıklamak gerekiyor ancak pomelo diğer turunçgiller kadar sulu olmadığın için bu zarı ellerinizle, herhangi bir araç kullanmadan kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Vietnam, Çin ve Tayland’da yoğun olarak yetiştirilmekte olan pomelo meyvesinin kökeni Malezya’dır. Verita Honey Pomelo’yu yılın 12 ayı boyunda Çin ve Vietnam’dan ülkemize getiriyoruz.

Menşe
Çin
Benzer Ürünler
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 300 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR