Kumkuat, Paket
Kumkuat, Paket
Kumkuat, Paket
Kumkuat, Paket
Kumkuat, Paket

Kumkuat, Paket

Marka : Verita
Fiyat : 99,90 ₺(KDV Dahil)

Cins
Fortunella

Verita’dan Kumkuat. Narenciye Ailesinin Küçük Mücevheri

Bu kadar minnok bir meyve için beklenmeyen bir rayiha! Turunçgillerin en küçüğü kumkuat, aynı zamanda en kuvvetlilerinden biri.

Eğer çocukluğunuzda anneniz sobanın üzerine portakal kabukları attığı ise, narenciyelerin kabuklarının mis kokulu yağlarla dolu olduğunu bilirsiniz. İşte kumkuatın yoğun aromasının sırrı bu kabukta saklı. Çünkü kumkuat, narenciye ailesinin içinde bütün halde yenen tek üyesi. Haliyle kabuğu ve çekirdeği içindeki lezzeti de ıskalamıyoruz.

Bolluk ve bereketin simgesi

Çin’den dünyaya yayılan bu turuncu incilerin adı da Çince “Altın” anlamına gelen gam ve “Portakal” anlamına gelen kwat kelimesinden geliyor. Kumkuat, Antik Çin’de bolluk ve bereketi simgeleyen bir yılbaşı hediyesiymiş. Bu gelenek hala devam ediyor. Çin’in geleneksel kumkuat şekerlemesi tarifi de gastronomi tarihinin ilk yazılı tariflerinden biri. Modern dünya ile tanışmak için biraz geç kalan kumkuat, 1846 yılında Avrupa’ya taşınmış.

Kabuğu ile yiyin!

Kumkuatın büyük sürprizini fısıldayalım: Diğer narenciyelerin aksine kumkuatın etli kısmı ekşi, kabuğu tatlı. Zaten etki kısmının meyve suyu anlamında eli biraz sıkı. Anlayacağınız kendisini kabuğu için tüketiyoruz. Çekirdeklerini de çıkarmaya uğraşmayın, düşündüğünüz gibi acı bir tadı yok.

Kumkuat tuzlu tariflerde çok iyi gidiyor, bu sebeple çiğ tüketilecekse salatalara yakıştırıyoruz. Fırında pişen tavuk ve balık ile de ne kadar iyi gittiğine şaşırabilirsiniz. Eğer tatlılarda kullanacaksanız, moleküler yapısı sebebiyle çikolata, vanilya ve nane ile iyi eşleşiyor.

Verita Kumkuat, yılın 12 ayı boyunca Türkiye, İspanya ve Güney Afrika kaynakları kullanılarak sizlere sunuluyor.

Menşe
Güney Afrika
Benzer Ürünler
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 300 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!