Taze Hindistan Cevizi, Adet
Taze Hindistan Cevizi, Adet
Taze Hindistan Cevizi, Adet
Taze Hindistan Cevizi, Adet

Taze Hindistan Cevizi, Adet

Marka : Pepita

Pepita’dan Taze Hindistan Cevizi. Yepyeni bir deneyim.

Issız bir adaya düşseniz yanınıza alacağınız üç şey ne olurdu? Önerimiz bolca buz, büyük bir kaşık ve biraz pipet. Çünkü kurtarma ekibi gelene kadar taze Hindistan cevizinin tadını çıkarmak için ihtiyacınız olan şeyler sadece bu kadar!

Aslında taze Hindistan cevizi özel bir tür değil, gerçekten de Hindistan cevizinin taze hali. Çok ince bir katman ete sahip, içi gerçekten nefis bir su ile dolu. Hindistan cevizi olgunlaştıkça içerisindeki bu su katılaşıyor ve ete dönüşüyor, kalan su da tadını kaybediyor. Bu sebeple özellikle genç (taze) Hindistan cevizi olarak satılmıyorsa Hindistan cevizi içindeki suyu içmenizi tavsiye etmiyoruz.

Eti de bildiğiniz gibi değil

Taze Hindistan cevizinin suyu gerçekten bambaşka, ferahlık ve enerji dolu. Ama etini de yabana atmayalım. Yumuşacık, hatta jölemsi bir lezzet. Kabuğundan kaşıkla sıyrılarak yenen bu et, aynı suyu gibi olgunlaşmış Hindistan cevizine göre daha tatlı. Aynı meyve olmasına rağmen taze Hindistan cevizi, klasik Hindistan cevizine göre bambaşka bir meyve deneyimi sunuyor.

Hasatı da başka türlü

Olgunlaşmış Hindistan cevizleri ya ağacından kendisi düşer ya da sallanarak düşürülür. Taze Hindistan cevizi ise olgunlaşıp dış kabuğu kahverengi hale gelmeden, altı ile dokuz ay arası olgunlukta kesilerek toplanır.

Daha detaylı bilgi için Meyveli Rehber Hindistan Cevizi özel sayısını inceleyebilirsiniz.

 

Meyveli Rehber
Menşe
Vietnam
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 900 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR