Liçi,  Kilo
Liçi,  Kilo
Liçi,  Kilo
Liçi,  Kilo
Liçi,  Kilo
Liçi,  Kilo

Liçi, Kilo

Marka : Verita

Verita’dan Liçi. Sarayların Meyvesi.

Liçi, kökenleri 4000 yıl önceye dayanan, Çin’den çıkma narin bir egzotik meyve. O dönemde saraylarda her daim liçi olması için hiçbir masraftan kaçınılmazmış, ‘kralların meyvesi’ tabiri de liçiye işte bu sebeple verilmiş. Çin saraylarında soylular sadece liçi keyfi yapsın diye özel bahçeler kurulurmuş. E biz de yerken biraz asilzade gibi hissederiz artık sanki.

Tarifi zor lezzet

Sert ama kolayca soyulan kabuğunun altında yemesi çok keyifli bir meyve saklı. Hem hafif kaygan yapısı pek eğlenceli (cennet hurmasının jöleli kısmını sevenler buna bayıldı!), üzümü, kavunu ve belki biraz da armudu hatırlatan lezzeti ise kendine özgü.

Aslında Çin’de cadde kenarlarında bile ağacı olan, gayet yaygın bir meyve liçi ancak oldukça nazik bir dokusu olduğundan hasat edildikten sonra kısa sürede lezzet kaybı yaşamaya başlıyor. Bu sebeple liçi dünyada en çok hazır şurup içinde şekerlememsi bir formda tüketiliyor. Tabii bu krallara layık meyveyi size hızla ulaştırmak için lojistik uzmanlığını kullanan Verita sayesinde, bizdeki büyük marketlerde de satılan bu şuruplu şekere ihtiyacınız yok.

İçinde hem lezzet hem sağlık saklı

Liçi sadece lezzeti ile değil, besleyici değerleri ile de özel bir meyve. İçerdiği polifenollerin, kanser ve çeşitli ciddi hastalıklara sebep olan serbest radikallere karşı savaştığı da biliniyor, hatta antioksidanca diğer çoğu meyveden daha zengin olduğu da biliniyor.

Liçiyi yılın 12 ayı boyunca Güney Afrika, Mozambik, Tayland, Madagaskar, Mauritius, Meksika ve Vietnam’dan ülkemize getiriyoruz.

Menşe
Madagaskar
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 900 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR