Altın Çilek (Physalis) Sepet
Altın Çilek (Physalis) Sepet
Altın Çilek (Physalis) Sepet
Altın Çilek (Physalis) Sepet

Altın Çilek (Yapraklı), Paket

Marka : Verita

Verita’dan Altın Çilek. Orman Meyvelerinin Sağlık Mucizesi

Altın çileğin yeri, orman meyveleri içinde apayrı. Ahududu olsun, böğürtlen olsun, güzelce pasta süslemek, arada atıştırmak için çok hoş meyveler. Yanlış anlamayın, kendilerini çok seviyoruz. Ama altın çileğin yeri bir başka, çünkü kendisi bir sağlık mucizesi.

O bir süper yiyecek!

İnka eriği adı ile de duymuş olabileceğiniz altın çilek, Orta ve Güney Amerika kökenli bir meyve. İsmine rağmen çilek ailesinden değil, domates ailesine ait. Zaten sevimli bir çeri domatesin turuncu haline benzemiyor da değil. Tatlı ekşi arası, mayhoş bir tadı, içinde ağza gelen ve keyifli bir his veren çekirdekleri var. Kendisi geçtiğimiz yıllarda medyada fazlasıyla yer aldı, kulaktan kulağa anlatıldı, bu sayede popülerliği de gittikçe arttı. Altın çilek, bir süper yiyecek kategorisinde değerlendiriliyor.

Altın çilek ve sayısız faydaları

Dünyanın en yüksek lif oranına sahip meyvesi olması yanında diyabetten kalp ve damar rahatsızlıklarına, solunum yolu rahatsızlıklarından prostata, kansızlıktan yüksek kolesterole, neredeyse sayısız diyebileceğimiz miktarda hastalığa karşı faydaları var. Ayrıca bağışıklık sistemine ciddi bir doping etkisi gösteriyor. Piyasada kurutulmuş olarak da bulunuyor ancak taze hali, bu faydalardan istifade etmek için özellikle öneriliyor.

Çikolatanın yakın arkadaşı

Eğer altın çileği inanılmaz faydaları haricinde lezzeti için tüketmek niyetindeyseniz, çikolatalı bir tarifte veya çikolata eşliğinde tüketmenizi öneririz. Kimyasal yapısının özellikle çikolata ile uyumlu olduğu belirlenmiş.

Verita Yapraklı Altın Çilek, yıkayıp yemeye hazır, en pratik hali ile yılın 12 ayı boyunca Kolombiya kaynakları kullanılarak ülkemizde sunuluyor.

Menşe
Kolombiya
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 900 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR