Hindistan Cevizi, Adet
Hindistan Cevizi, Adet
Hindistan Cevizi, Adet
Hindistan Cevizi, Adet

Hindistan Cevizi (Kahverengi), Adet

Marka : Verita
İndirim Oranı : %42 İndirim
Fiyat : 86,50 ₺(KDV Dahil)
İndirimli : 49,90 ₺(KDV Dahil)

Cins
Dwarf

Verita’dan Hindistan Cevizi. Tropik Adaların Şifalı Hediyesi!

Hindistan cevizi, tropikal bölgelerde değerli bir tarım ürünü olarak binlerce yıldır yetiştiriliyor. Ana yurdu Malezya ancak Asya ülkelerinin çoğunda, Meksika, Brezilya, Batı ve Doğu Afrika’da yetiştiriliyor.

İnanmayacaksınız ama Hindistan cevizi ağacının boyu 20-30 metreye kadar çıkabiliyor, cinsine ve yaşına göre her ağaç yılda 50 ile 180 adet meyve verebiliyor.

Suyu içilebilen Hindistan cevizlerine taze Hindistan cevizi deniyor. Aslında taze Hindistan cevizi özel bir tür değil, gerçekten de Hindistan cevizinin taze hali. Çok ince bir katman ete sahip, içi gerçekten nefis bir su ile dolu. Hindistan cevizi olgunlaştıkça içerisindeki bu su katılaşıyor ve ete dönüşüyor, kalan su da tadını kaybediyor. Bu sebeple özellikle genç Hindistan cevizi olarak satılmıyorsa Hindistan cevizi içindeki suyu içmenizi tavsiye etmiyoruz.

İnanır mısınız, Hindistan cevizi sütü ve yağı yapımı için kullanılan sağlıklı ve lezzetli eti haricinde de birçok endüstriyel kullanım amacı var bu meyvenin. Kabuğundan elde edilen lifi ip, paspas, şilte ve balık ağı olarak, ağacının gövdesi mobilya imalatında, kökü boya yapımında kullanılıyor.

Daha da enteresan bir bilgi ile bitirelim: Kesilinceye kadar suyu meyvenin içinde steril olarak saklandığı ve bu su yapısal olarak insan kanındaki plazmaya yakın olduğu için II. Dünya Savaşı’nda Hindistan cevizi suyu serum olarak kullanılmış.

Daha detaylı bilgi için Verita Hindistan broşürünü ve Meyveli Rehber özel sayısını inceleyebilirsiniz

 

Broşür    Meyveli Rehber
Menşe
Fildişi Sahili
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 900 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR