Taze Zencefil, 900g/Paket
Taze Zencefil, 900g/Paket
Taze Zencefil, Paket
Taze Zencefil, Paket

Taze Zencefil, 900g/Paket

Marka : Pepita
Fiyat : 319,90 ₺(KDV Dahil)

Pepita’dan Taze Zencefil. Şifası Anlatmakla Bitmez.

“İlaç niyetine yenecek gıdalar” adlı özel bir kulüp olsa, taze zencefil başkanlığa aday olurdu. Geleneksel tıbbın çok önemli besinlerinden biri olan zencefil, uzak doğu tıbbından Osmanlı hekimlerine kadar kültürler boyu kullanılmış. Evet, 13. yüzyıldan itibaren Osmanlı hekimlerinin yazdığı tıp kitaplarında taze zencefilin hastalıkları önleme ve tedavi etmede kullanıldığı yazıyor. Üstelik zencefil, Osmanlı mutfağında da kendine önemli bir yer bulmuş. Yani zencefili sadece Çin yemeklerinde kullanılan bir bitki sanmayın, hem mutfağımızda hem de kültürümüzde yer alan, bizim topraklara da aşina bir bitki kendisi.

Neden Pepita?

Pepita markalı ürünlerimiz, asla taviz vermediğimiz kalite kriterlerimize uygun ürünler arasından seçiliyor. Ürünün tatlılığını belirleyen brix oranı, rengi, dokusu da dahil onlarca kritere göre değerlendiriliyor. Tam bir fiyat-performans ürünü diyebileceğimiz Pepita ürünleri sayesinde daha uygun fiyatlara satın alma imkanı sunabiliyoruz. Pepita Taze Zencefil de parlak kabuğu, sert yapısı ve uzun raf ömrü ile dikkat çekiyor.

Antioksidan konusunda eşsiz

Taze zencefile verilen bu değerin bir sebebi var. Nar ve orman meyvelerinden sonra en fazla antioksidan barındıran bitki kendisi. Bildiğiniz gibi antioksidanlar, kanserden kalp hastalıklarına sayısız sağlık sorununun önüne geçmek için önemli bir kalkan. Üstelik bağışıklık sistemini güçlendirmede de oldukça etkili.

En faydalısı tazesi

Eğer zencefilin faydalarından tam anlamıyla faydalanmak istiyorsanız, piyasada kuru veya toz formda bulunan zencefilleri değil, tazesini tercih etmenizi öneriyoruz. Taze zencefilin içindeki esansiyel yağlar ve aktif maddeler, kurutma işlemi sırasında güçlerini yitirir. Üstelik taze zencefilin lezzetini hiçbir toz veya kuru zencefil geçemez.

Menşe
Çin
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 900 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR