Tatlı Patates Beyaz, Kilo
Tatlı Patates Beyaz, Kilo
Tatlı Patates Beyaz, Kilo
Tatlı Patates Beyaz, Kilo

Tatlı Patates Beyaz, Kilo

Marka : Verita

Verita’dan Tatlı Patates. Patatese İpeksi ve Sağlıklı Bir Alternatif

Orta ve Güney Amerika kökenli bir sebze olan tatlı patates, sıradan patateslerin yaptığı her şeyi, üstelik daha iyi şekilde yapan harika bir alternatif. O kadar kadim bir tür ki, Amerika kıtasında 5000 yıl öncesinde tarımının yapıldığına dair kayıtlar bulunuyor.

Tatlı olmasına bakmayın, orta boy bir sıradan patates yaklaşık 40 gram karbonhidrat içerirken aynı büyüklükteki bir tatlı patates 26 gram karbonhidrat içeriyor. Ama yanlışımız olmasın, ismi ve görünümü dolayısıyla patates ile aynı cins sanılsa da aslında aynı aileden gelmiyor. Tabii bu durum sıradan patatesle hazırlanan her tarifte tatlı patates kullanmanıza engel değil! Üstelik sıradan patatese göre daha düşük glisemik indekse sahip olması sebebiyle bilakis tercih sebebiniz bile olabilir. Beyaz etli bu tatlı patatesin, görünüm olarak da sıradan patateslerden bir farkı yok.

O bir süper besin!

Lif bakımından sıradan patatese göre daha zengin olan tatlı patates, daha uzun süre tokluk sağlıyor. Bu da kilonuzu kontrol etmenizde yardımcı oluyor. Bu özelliğinden faydalanmanız için özellikle kabuğu ile tüketmenizi öneriyoruz. Beyaz tatlı patates diğer çeşitlerine göre biraz daha az besleyici özelliğe sahip ama aynı zamanda daha az tatlı, dolayısıyla daha az nişasta barındırıyor. Bu sebeple özellikle tuzlu tariflerde patatese sağlıklı bir alternatif arayanlar için biçilmiş kaftan.

Tatlı patatesler, ilk hasat edildiklerinde pek de tatlı değiller aslında. Hasat sonrası 10-12 gün arası dinlendirildikten sonra tüketime hazır hale geliyor ve asıl lezzetine kavuşuyor ürünümüz.

Menşe
Honduras
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 900 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR