Starking Elma, Kilo
Starking Elma, Kilo
Starking Elma, Kilo
Starking Elma, Kilo
Starking Elma, Kilo
Starking Elma, Kilo

Starking Elma, Kilo

Fiyat : 24,50 ₺(KDV Dahil)

Dünyanın Meyvesi’nden Starking Elma. Kıpkırmızı ve Supsulu Bir Güzellik!

Market raflarının cins cins elmalarla dolu olmasına aldanmayın, 20 yıl önce memleketimizde elma deyince akla iki cins gelirdi. Biri Amasya elması, diğeri de Starking!

 

 

Kökeni 1800’lerin sonuna dayanan bu tür, ünlü meyve üreticileri ve isim babaları Stark kardeşlerin açtığı bir elma yarışmasının kazananı olarak dünyaya tanıtılmış. Yani Red Delicious cinsinden türetilmiş bu türe bir güzellik yarışması kazananı diyebiliriz, miss elma diyebiliriz, kainat elması diyebiliriz.

Çocukların en sevdiği elma

Starking elma hafifçe tatlı, ekşiliği olmayan, diğer türlerden biraz daha yumuşak etli bir kıvama sahip. Çocukların nazik dişlerini acıtmayan eti, tatlı ve bol sulu olması sebebiyle çocukların favori elmalarından biri. Sevmeyen ufaklıkların meyveyle arasını yapmak için ideal bir tür. Hala mı sevmediler? Tony Stark’ın elması dersiniz, Iron Man gücü kuvveti için sadece bunu yiyormuş dersiniz, bakın nasıl birer meyve sever oluyorlar!

 

 

Koyu kırmızı renkli, orta-iri büyüklükteki bu elma orta kalınlıkta bir kabuk yapısına sahip. Bu da onu daha uzun ömürlü ve daha kolay saklanır hale getiriyor. Satın aldıktan sonra bir ay kadar buzdolabında saklayabilirsiniz. Ancak bu sürenin sonuna doğru kumlanmaya başlayacaktır. Eğer kabuklarından çok hoşlanmıyorsanız meyve sularında kullanabilirsiniz, en sulu ve tatlı cinslerden biri olduğu için elma sularında sıklıkla kullanılan türlerden biri kendisi.

 

Menşe
Türkiye
Benzer Ürünler
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 300 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!