Sarı Pitahaya, Adet
Sarı Pitahaya, Adet
Sarı Pitahaya, Adet
Sarı Pitahaya, Adet

Sarı Pitahaya, Adet

Marka : Verita
Fiyat : 0,00 ₺(KDV Dahil)

Verita’dan Sarı Pitahaya. O Bir Instagram Yıldızı!

Pitahaya ailesininin en tatlısı sarı pitahaya ile tanıştıralım. Daha önce bahsetmiştik, pitahaya ağaçta değil, kaktüste yetişiyor. Sarı pitahaya ise tüm kaktüs çeşitleri içinde en büyük çiçekten yetişen meyve özelliğine sahip. Orijini Güney Amerika’ya dayanıyor ve dünyaya diğer pitahaya türlerinden daha geç, 2000’lerin başında yayılmış. Taptaze bir lezzet kendisi!

Sarı pitahayanın da çekirdekleri, kırmızı kabuklu kardeşleri gibi çok lezzetli, hatta onlardan daha büyük ve daha tatlı. Yerken ağzınızda çıtır çıtır kırdığınızda ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Bu sebeple pitahayanız, blender’dan geçirdiğiniz tariflerde daha da tatlı hale geliyor. Ama sarı pitahaya, kırmızı kabuklu kardeşleri gibi bir yardımcı oyuncu değil, dilerseniz tek başına da tadını çıkarabileceğiniz kadar leziz bir assolist! Önerimiz yemeden önce en az iki saat buzdolabında bekletmeniz, çünkü soğuk haliyle çok daha tatlı. Nasıl yerseniz yiyin, öncesinde bir fotoğrafını çekmeyi unutmayın, kendisi potansiyel bir Instagram yıldızı. Bizi de etiketlerseniz itirazımız olmaz tabii!

Hangi pitahayanın iç kısmının hangi renk olacağı, meyvenin türüne göre değişiklik gösteriyor. Sarı pitahayanın parlak renkli kabuğu altında beyaz bir et saklı.

Henüz ülkemizde yeni yeni bilinmeye başladığı için farklı kültürlerin etkisi ile pitahaya, pitaya, ejder meyvesi, çilek armudu ve hatta kaktüs meyvesi olarak anılabiliyor. Ağırlıklı olarak Vietnam, Malezya, Meksiya, Kolombiya ve Tayland’da yetiştirilen Verita Pitahaya’yı yılın 12 ayı boyunca Vietnam ve Kolombiya’dan ülkemize getiriyoruz.

Daha detaylı bilgi için Verita Pitahaya broşürünü inceleyebilirsiniz.

 

Broşür
Menşe
Ekvador
Benzer Ürünler
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 300 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!