Santa Maria Armut, Kilo
Santa Maria Armut, Kilo
Santa Maria Armut, Kilo
Santa Maria Armut, Kilo
Santa Maria Armut, Kilo
Santa Maria Armut, Kilo

Santa Maria Armut, Kilo

Fiyat : 0,00 ₺(KDV Dahil)

Dünyanın Meyvesi’nden Santa Maria Armut. Yumuşak, Sulu, Çok Hoş Kokulu…

Botanik olarak Pyrus communis olarak sınıflandırılan oval-piriform bir şekle sahip Santa Maria armutları, “Rosaceae” familyasına ait bir erken sonbahar çeşidi.

 

 

Meyve kabuğu pürüzsüz ve ince olup güneş gören yanaklarında kırmızı-pembe kızarıklıklar bulunuyor. Gevrek, sulu ve beyaz meyve etine sahip Santa Maria armudu küçük ve az sayıda siyah-kahverengi çekirdek barındırıyor.

 

 

İtalya’ya özgü olan Santa Maria armutları Floransa Üniversitesi'nde meyve yetiştiricisi Alessandro Moretinni tarafından oluşturulmuş bir tür aslında. Bu tür, Coscia ve eski Williams armutlarının çaprazlanmasından oluşmuş ve 1951'de tüketicinin beğenisine sunulmuş.

 

Lezzetiyle de cömert

Santa Maria armutları son derece lezzetli bir aromaya sahip olmakla birlikte olgunlaştıklarında daha tatlı-ekşi bir lezzete kavuşup yumuşak, hassas bir doku geliştiriyor.

 

 

İtalya'da, ağaçlar 120 kilograma kadar büyük, sulu meyveler üretebildiğinden, Santa Maria armutlara "cömert armut" adı da verilmiş. Santa Maria'nın en önemli özelliklerinden biri ise, meyvelerin ağaçta kalması ve diğer armutlar gibi düşmemesi.

Menşe
Türkiye
Benzer Ürünler
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 300 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR