Salacca / Snake Fruit, Paket
Salacca / Snake Fruit, Paket
Salacca / Snake Fruit, Paket
Salacca / Snake Fruit, Paket
Salacca / Snake Fruit, Paket
Salacca / Snake Fruit, Paket

Salacca / Snake Fruit, Paket

Marka : Verita
Fiyat : 0,00 ₺(KDV Dahil)

Verita’dan Salacca/Snake Fruit. Sepetinize yılan gibi girecek yılan meyvesi!

Güneydoğu Asya'da Endonezya'ya özgü olan Salacca’nın 30'dan fazla çeşidi bulunuyor. Snake fruit (yılan meyvesi), yingan, salak, sala ve salaka olarak da bilinen salacca, incir şeklinde olup yılan derisine benzeyen kahverengi bir cilde sahip. İşte tam da bu sebeple kendisine yılan meyvesi de deniyor!

Ölümcül bir el bombası gibi görünen salaccanın lezzeti de bir o kadar muhteşem. Genellikle, ananas-elma karışımı bir aromaya sahip olan bu lezzetli meyvenin eti hafif asidik ve dilinizde narenciye tükettiğinizde hissettiğiniz o hafif karıncalanma hissini bırakıyor. Meyve eti ise üç parçaya ayrılıyor ve krem renge sahip süngerimsi bir dokuya sahip.

Mucizevi hafıza meyvesi

Tıpkı ülkemizdeki elma, portakal gibi salacca meyvesi de Endonezya ve Tayland’da çok yaygın tüketilen bir meyve. Sokaklarda, yerel pazarlarda hatta otellerin kahvaltı büfelerinde sıkça görebileceğiniz bu eşsiz meyve şeker ve tuz karışımına batırılmış bir baharatla birlikte tüketiliyor.

Hem beyin sağlığı hem de gelişimi için önemli besinler olan potasyum ve pektin açısından zengin olduğu için Endonezya'da “Hafıza Meyvesi” olarak da adlandırılan salacca, uzun süre tokluk hissi vermesi bakımından diyet programlarında son dönemin popüler besini haline gelmiş durumda.

Eğer, ölmeden önce yemeniz gereken 100 meyve listeniz varsa, salacca kesinlikle listeye girmeye aday!

Menşe
Endonezya
Benzer Ürünler
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 300 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!