Rambutan - Paket
Rambutan - Paket
Rambutan - Paket
Rambutan - Paket
Rambutan - Paket
Rambutan - Paket

Rambutan, Paket

Marka : Verita
Fiyat : 0,00 ₺(KDV Dahil)
Cins
School

Verita’dan Rambutan: Sert Görüntüsünün Altında Yumuşacık Bir Kalp Saklı…

Deniz kestanesinin pembe ve havalı halini andıran rambutan, görüntüsüyle de lezzetiyle de en özel meyvelerimizden biri. Evet görünüşü biraz alışılmadık, güzellik yarışmasına girse kazanacağı biraz şüpheli. Ama bu çirkin ördek yavrusu, bu sıra dışı görüntüsünün altında yumuşacık bir kalp, sulu ve lezzetli bir meyve saklıyor.

İyi huylu meyve

Elinize aldığınızda kendini belli eder rambutanımız ne kadar iyi huylu olduğu. Kırmızı ile sarı arasında değişen kabuğu üzerinde görünen o diken gibi şeyler, aslında yumuşacık saçaklar. Zaten ‘rambutan’ kelimesi ‘saç’ anlamına geliyor. Kabuğu da o kadar yumuşak ki, tırnağınızla bile çekip çıkarabilirsiniz. Ancak dikkat; bu sevgi dolu ana iyice kapılıp çekirdeğini unutmayın. Büyükçe çekirdeği sebebiyle ısırması biraz zor olan rambutanı yemenin en iyi yolu ağzınıza atıp emmek. İyi ki de çekirdeği var, bir de o olmasaydı dünyayı ele geçirecek kadar lezzetli bir meyve kendisi. Kendisine boşuna “Meyvelerin kralı” denmiyor.

Liçinin kuzeni

Rambutanın dünyaya yayılması oldukça zor olmuş. 1950’lere kadar Uzak Doğu ülkeleri dışında pek tanınmamış, çünkü kendisi seyahat etmek için hassas bir meyve. Bu sebeple tazesinden çok konserve ve reçel versiyonları biliniyor. Ancak biz hassas lojistik ağımız ve soğuk zincirin kırılmamasına gösterdiğimiz özen sayesinde rambutanı da en olgun ve taze haliyle size ulaştırabiliyoruz.

Tadı hafifçe üzümü andıran rambutan, ayrıca liçi ile aynı aileden geliyor; zaten lezzetleri ve besin değerleri de bu sebeple birbirine yakın. Rambutanı yılın 12 ayı boyunca Endonezya, Guetamala, Vietnam ve Tayland’dan ülkemize getiriyoruz.

Menşe
Vietnam
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 900 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR