Pitahaya, Paket
Pitahaya, Paket
Pitahaya, Paket
Pitahaya, Paket
Pitahaya, Paket
Pitahaya, Paket
Pitahaya, Paket

Pitahaya, Paket

Marka : Verita
Fiyat : 99,90 ₺(KDV Dahil)

Verita’dan Pitahaya. Tropik Meyvelerin En Havalısı.

Ejder meyvesi olarak da bilinen pitahaya, egzotik meyvelerin en ilginç olanlarından biri. Öncelikle çoğu meyve gibi ağaçta değil, bir kaktüste yetişiyor. Zaten bu olağan dışı görünümlü meyveden de daha az ilginçlik bekleyemezdik.

Şaşırtıcı bir lezzet

Ancak meyvemizin enteresanlıkları bu kadarla sınırlı değil. Pitahayanın lezzeti de şaşırtıcı. Alışık olduğumuz meyveler kadar üstümüze üstümüze gelen bir lezzeti yok örneğin. Yanlış anlamayın, kendisi epeyce aromatik, hafif kavun, biraz da kiviyi andırır havalarıyla kendine özgü lezzeti olan bir meyve. Ancak bu lezzetin volümü diğerleri kadar yüksek değil. Bu da onu harika bir destek kuvvet haline getiriyor. Smoothie mi hazırlıyorsunuz, pitahaya en iyi yardımcınız. Bowl mu yapacaksınız, baş kahraman rolündeki meyveye omuz vermek için pitahaya yanınızda. Meyve salatası mı yapacaksınız, salatanızı bir Instagram yıldızı yapmak için pitahaya emrinize amade.

Çekirdeklere dikkat!

Pitahayanın çekirdeklerinde de lezzet saklı. Bu sebeple yerken çekirdekleri çıtırdata çıtırdata çiğnemek, hatta pitahayanızı smoothie ve meyve suyu gibi reçetelerde kullanıp blender’da çekmek çok iyi bir fikir.

Pitahaya, pembe kabuğunun altında beyaz ya da kırmızı eti olan bir meyve. Hangi pitahayanın iç kısmının hangi renk olacağı, meyvenin türüne göre değişiklik gösteriyor.

Henüz ülkemizde yeni yeni bilinmeye başladığı için farklı kültürlerin etkisi ile pitahaya, pitaya, ejder meyvesi, çilek armudu ve hatta kaktüs meyvesi olarak anılabiliyor. Ağırlıklı olarak Vietnam, Malezya, Meksika, Kolombiya ve Tayland’da yetiştirilen Verita Pitahaya’yı ülkemizde yetiştiği dönem ülkemizden diğer aylarda ise Vietnam, Kolombiya ve Tayland’dan yılın 12 ayı boyunca ülkemize getiriyoruz.

Daha detaylı bilgi için Verita Pitahaya broşürünü inceleyebilirsiniz.

 

Broşür
Menşe
Vietnam
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 900 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR