Williams Armut, Kilo
Williams Armut, Kilo
Williams Armut, Kilo
Williams Armut, Kilo
Williams Armut, Kilo
Williams Armut, Kilo

Williams Armut, Kilo

Marka : Pepita
Fiyat : 0,00 ₺(KDV Dahil)

Cins
Williams

Pepita’dan Williams Armut. Pürüzsüz dokusu ve aromatik lezzetiyle bir numara!

Avrupa Armudu ve Bartlett olarak da bilinen Williams Armut, geleneksel armut şekli olarak kabul edilen çan şeklinde olup kırmızı kabuklu türev çeşitleri olmasına karşın yeşil kabuğu olgunlaştıktan sonra sararan sulu ve çok lezzetli bir armut cinsi.

Williams armut, açık kahverengi bir sap ile daha küçük kavisli bir boyuna doğru daralan geniş yuvarlak bir tabana sahip gerçek bir piriform şekle sahip.

İnce meyve kabuğu olgunlaştıkça parlar, yeşilden altın sarısına dönüşür ve biraz da kızarabilir. Meyve eti aromatik, nemli, krem renginden fildişi rengine değişkenlik gösteriyor ve ince taneli birkaç küçük, siyah-kahverengi çekirdek içeriyor.

250 yıllık değişmeyen lezzet

1765 yılında İngiltere'de Bay Stair adlı bir öğretmen tarafından keşfedilen Williams armudu ilk olarak “Stair's Pear” olarak anılmış. Williams adlı bir kreş daha sonra çeşitliliği sahiplenerek İngiltere'nin geri kalanına Williams Armut olarak tanıtmış olup tam adı “Williams Bon Chrétien”dir.

Benzersiz şekli, zengin renkleri, tatlı lezzeti ve pürüzsüz dokusu ile tercih edilen Williams Armut tuzlu yemekler, tatlılar ve kokteyller dahil olmak üzere çok çeşitli mutfak uygulamalarında kullanılabiliyor.

Amerika Birleşik Devletleri'nde en popüler ve en yaygın olarak yetiştirilen armut çeşidi olan Williams, bugün ülkedeki toplam armut mahsulünün yüzde ellisini oluşturuyor. Bu armutlar, şekillerini korudukları ve uzun süreli muhafaza edildiğinde karakteristik bir tat ve lezzete sahip olduğu için “konservelik armut” olarak da biliniyor. Bir konserve armut alırsanız bu büyük ihtimalle Williams Armuttan yapılmış bir konserve olabilir.

Neden Pepita?

Pepita markalı ürünlerimiz, asla taviz vermediğimiz kalite kriterlerimize uygun ürünler arasından seçiliyor. Ürünün tatlılığını belirleyen brix oranı, rengi, dokusu da dahil onlarca kritere göre değerlendiriliyor. Tam bir fiyat-performans ürünü diyebileceğimiz Pepita ürünleri sayesinde daha uygun fiyatlara satın alma imkanı sunabiliyoruz. Pepita Williams armutlarımızın meyve eti sertliği ve brix oranı da ideal koşullarda. Siz de böylece armut keyfini Pepita Williams Armut sayesinde daha uygun fiyatlarla çıkarma şansına sahip olursunuz.

Menşe
Türkiye
Benzer Ürünler
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 150 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!