Taze Zerdeçal, Kilo
Taze Zerdeçal, Kilo
Taze Zerdeçal, Kilo
Taze Zerdeçal, Kilo

Taze Zerdeçal, Kilo

Marka : Pepita
Fiyat : 179,90 ₺(KDV Dahil)

Cins
Curcuma

Pepita’dan Taze Zerdeçal. Şifası Saymakla Bitmiyor.

Eğer bir besine mucize diyeceksek, taze zerdeçaldan başlamamız gerek. Zira faydaları saymakla bitmiyor.

Bir kere kendisi tarihte tıbbi amaçla kullanılan ilk bitkilerden: Mısır papirüslerinde, dünyanın ilk ilaç kitabı olan Tang Materia Medica’da (M.S. 659), Ayurvedik öğretilerde faydalarından bahsediliyor. Modern tıp kendisi ile geç tanışmış ancak arayı kapatmaya çalışıyor. Zerdeçal, bilim dünyasının yararları hakkında en çok araştırma yaptığı bitkiler arasında. Hatta sarımsak, tarçın, ginseng, zencefil gibi bitkileri geçerek baş sıraya oturmuş durumda. Hakkıdır, sarımsak hiç haset etmesin!

Neden Pepita?

Pepita markalı ürünlerimiz, asla taviz vermediğimiz kalite kriterlerimize uygun ürünler arasından seçiliyor. Ürünün tatlılığını belirleyen brix oranı, rengi, dokusu da dahil onlarca kritere göre değerlendiriliyor. Tam bir fiyat-performans ürünü diyebileceğimiz Pepita ürünleri sayesinde daha uygun fiyatlara satın alma imkanı sunabiliyoruz.

Peki nedir bu sağlığın sırrı?

İşin sırrı, taze zerdeçalın içindeki etken madde curcumin (kurkumin diye okunuyor). Sağlık sırrı da bizi hasta etmek için sinsice kapımızda bekleyen şişkinlik ve iltihap, yani enflamasyonu azaltan kuvvetli bir anti-enflamatuar oluşu.

Kurkumin’in faydalarından istifade etmek için taze zerdeçalı yemeklerinizde de kullanabilirsiniz ama en faydalı hali çiğden, her gün tüketilmesi. Bunun için önerimiz çok basit. Bir boğum taze zerdeçalı rendeleyin, zeytinyağı ve karabiber ile karıştırın. Bu sosu ister salatalarınıza ekleyin, ister kaşıklayın. Daha kolay tüketmek için yoğurtla da karıştırabilirsiniz.

Ama zeytinyağı ve karabiber konusuna dikkat. Taze zerdeçalı tek başına yediğimizde bağırsaklarımız faydalı maddeleri emmekte zorlanıyor. Zerdeçalı sağlıklı bir yağ ile almak, bağırsakların 30 ile 50 kat daha fazla emilim yapmasını sağlıyor. Karabiber ise taze zerdeçalın bio-kullanılırlığını %2000 artırıyor.

Menşe
Türkiye
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 900 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR