Pitahaya, Paket
Pitahaya, Paket
Pitahaya, Paket
Pitahaya, Paket

Pitahaya, Paket

Marka : Pepita
Fiyat : 0,00 ₺(KDV Dahil)

Pepita’dan Pitahaya. Sunumlarınızın Yıldızı!

Ejder meyvesi, yani dragon fruit olarak da bilinen pitahaya, en merak edilen egzotik meyvelerden biri. Nasıl olmasın? Şu manzaraya bakar mısınız, sanki bir uzaylı gizlice dünyayı ziyaret etmiş de dönerken pitahayayı şuracığa kondurmuş gibi. Dünyamızın dışından gelmiş görünüyor! Oysa Orta Amerika’nın yerlisi.

Kendine özgü bir tat

Pitahaya’nın enteresanlıkları sadece görünüşü ile sınırlı değil, lezzeti ile de ilk yendiğinde şaşırtan bir meyve. Takdir etmek, tadını tam anlamıyla çıkarmak için bir tanışma süresi gerektiriyor. Çünkü diğer egzotik meyveler kadar taptatlı değil. Belki de “Yetişkinlere göre” egzotik meyve demeliyiz kendisine?

Yanlış anlamayın, kendisi epeyce aromatik, hafif kavun, biraz da kiviyi andırır havalarıyla kendine özgü lezzeti olan bir meyve. Fazla tatlı olmayan ama aromalı bir meyve arıyorsanız doğru yerdesiniz. Peki hangi durumlarda böyle bir meyveye ihtiyaç var? Mesela smoothie yapıyorsanız. Cevap pitahaya. Mesela bir kahvaltı bowl’u ile göz ziyafeti çekmek istiyorsanız. Cevap pitahaya. Meyve salatası mı yapacaksınız? Salatanızı bir Instagram yıldızı yapmak için pitahaya emrinize amade.

Lezzeti çekirdeklerinde

Pitahayanın çekirdeklerinde de lezzet saklı. Bu sebeple yerken çekirdekleri çıtırdata çıtırdata çiğnemek, hatta pitahayanızı smoothie ve meyve suyu gibi reçetelerde kullanıp blender’da çekmek çok iyi bir fikir.

Pitahaya, ülkemizde pitaya, ejder meyvesi, çilek armudu ve hatta kaktüs meyvesi olarak anılabiliyor. Pitahaya, ülkemizde yetiştiği dönem ülkemizden, diğer aylarda ise Vietnam, Kolombiya ve Tayland’dan yılın 12 ayı boyunca temin ediliyor.

 

 

    
Menşe
Türkiye
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 900 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR