Pitahaya, Paket
Pitahaya, Paket
Pitahaya, Paket
Pitahaya, Paket

Pitahaya, Paket

Marka : Pepita
Fiyat : 0,00 ₺(KDV Dahil)

Pepita’dan Pitahaya. Tropik Meyvelerin Instagram Yıldızı!

Pitahayayı ejder meyvesi olarak duymuş olabilirsiniz. Bizce kendisi egzotik meyvelerin hem görünüşü hem lezzeti hem de kullanım alanlarıyla en kendine has üyelerinden biri. Çoğu meyve gibi ağaçta değil de bir kaktüste yetişmesi bile kendi çapında bir orijinallik değil mi?

En iyi yardımcı oyuncu ödülü

Pitahayanın bizce en şaşırtıcı tarafı lezzeti. Hiçbir fikriniz olmadan yediğinizde önce yadırgayabilirsiniz. Zira görkemli görünüşünü de dikkate alırsak, alışık olduğumuz meyveler kadar üstümüze üstümüze gelen bir lezzeti yok. Sakın tatsız bir meyve sanmayın, kalbi kırılır. Pitahaya epeyce aromatik, hafif kavun, biraz da kiviyi andırır havalarıyla kendine özgü lezzeti olan bir meyve. Ancak bu lezzetin volümü diğerleri kadar yüksek değil.

Peki bu durumda ne yapmalıyız? Pitahaya kendi başına yenmekten çok yardımcı oyuncu olarak parlayan bir meyve. Smoothie mi hazırlıyorsunuz, pitahaya en iyi yardımcınız. Bowl mu yapacaksınız, baş kahraman rolündeki meyveye omuz vermek için pitahaya yanınızda. Meyve salatası mı yapacaksınız, salatanızı bir Instagram yıldızına çevirmek için pitahaya emrinize amade.

Çekirdek konusu

Pitahaya, aynı kivi hissinde, çıtır çıtır yenen küçük çekirdeklere sahip. Ancak bu çekirdeklerde lezzet saklı. Bu sebeple pitahayanızı yerken çekirdekleri çıtırdata çıtırdata çiğnemenizi öneririz. Hatta daha iyi bir önerimiz var: Pitahayanızı smoothie ve meyve suyu gibi reçetelerde kullanıp blender’da çektiğinizde bu çekirdeklerin lezzeti otomatikman ortaya çıkmış oluyor.

Henüz ülkemizde yeni yeni bilinmeye başladığı için farklı kültürlerin etkisi ile pitaya, ejder meyvesi, çilek armudu ve hatta kaktüs meyvesi olarak anılabiliyor pitahaya. Ağırlıklı olarak Vietnam, Malezya, Meksiya, Kolombiya ve Tayland’da yetiştirilen Verita Pitahaya’yı, yetiştiği dönemde ülkemizden temin ediyoruz, diğer aylarda ise Vietnam, Kolombiya ve Tayland’dan yılın 12 ayı boyunca ülkemize getiriyoruz.

Menşe
Türkiye
Benzer Ürünler
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 200 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!