Lime, Kilo
Lime, Kilo
Lime, Kilo
Lime, Kilo
Lime, Kilo

Lime, Kilo

Marka : Pepita
Fiyat : 169,90 ₺(KDV Dahil)

Pepita’dan Lime. Yemeklerinize Güney Amerika Dokunuşu.

Limon ve lime ayan beyan akraba. Aynı aileye mensup olunca tatları da o kadar benzer gibi düşünebilirsiniz ancak kullanım alanları biraz farklı. Şimdi yanlış bilgi vermiş olmayalım, elbette birbiri yerine kullanabilirsiniz, o ayrı. Ancak lime’ın daha kuvvetli bir lezzeti var, daha bir bağırarak “Ben buradayım” diyor. Bu net bir ekşilik-tatlılık farkından ziyade aromatik bir fark. Lime suyunda limona göre daha az şeker var. Kuvveti de buradan geliyor. Limon ne kadar Akdeniz mutfağını anımsatıyorsa, lime da o kadar Güney Amerika ezgileri fısıldıyor. Yani bol rokalı bir salataya limon sıkmak ne kadar mantıklı ise avokadolu tarifinizde lime kullanmak da o kadar anlamlı.

Neden Pepita?

Pepita markalı ürünlerimiz, asla taviz vermediğimiz kalite kriterlerimize uygun ürünler arasından seçiliyor. Ürünün tatlılığını belirleyen brix oranı, rengi, dokusu da dahil onlarca kritere göre değerlendiriliyor. Tam bir fiyat-performans ürünü diyebileceğimiz Pepita ürünleri sayesinde daha uygun fiyatlara satın alma imkanı sunabiliyoruz.

Kabuğunu ıskalamayın

Güney Amerika ve Uzak Doğu tariflerinde lime kabuğu rendesinin bolca kullanıldığını görebilirsiniz. Tariflerinizde zaman zaman limon kabuğu rendesi kullanma tecrübeniz olduğunu düşünüyoruz. İşte lime kabuğundaki esansiyel yağlar, limon kabuğuna göre çok daha kuvvetli ve aromatik. Lime suyu kullandığınız tarifleri daha leziz ve mis kokulu hale getirmek için kabuğunu rendelemeyi ihmal etmeyin.

Suyunu kolay sıkmak için küçük bir sır

Lime suyunu sıkmak, limon suyunu sıkmaya göre bir çıt daha alengirli. “Salatanın üzerine şöyle az bir gezdireyim” diye elimizle limon sıkmaya alışkınız ama bu yaklaşım lime’da her zaman başarılı olmuyor. Manuel fındık kırma aletleri gibi çalışan limon sıkma aletlerini çarşıda görmüşsünüzdür. İşte bu aletle lime suyunu son damlasına kadar sıkabilirsiniz. Eğer elinizle sıkmanız gerekiyorsa kesme tahtanız üzerine bastırarak yuvarlamanızı ve sonra kesmenizi öneririz.

Menşe
Brezilya
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 900 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR