Kumkuat, Paket
Kumkuat, Paket
Kumkuat, Paket
Kumkuat, Paket
Kumkuat, Paket

Kumkuat, Paket

Marka : Pepita

Pepita’dan Kumkuat. Narenciye Ailesinin Lezzet Dolu Ufaklığı

Kumkuat, narenciye ailesinin bütün halde yenen tek üyesi. Bu bile yeterince şaşırtıcı ama asıl şaşırmayı tadına bakınca yaşayacaksınız. Böyle bir ufaklığın böyle büyük bir rayiha saklaması bizi bile hala şaşırtıyor.

Narenciye ürünlerinin kabukları aromatik yağlarla dolu. Hatta bu sebeple endüstriyel meyve suyu sıkımında portakalın kabuklarından da faydalanılır. Kokteyllere de portakal kabuğu sıkıp yağlar damlatıldığını görmüşsünüzdür. İşte kumkuatın sırrı bu yağlar. Kendisi aşırı sulu, etli bir meyve değil. Ancak en lezzetli yeri olan kabuğu ile yendiği için, diğer supsulu narenciyeleri hiç aratmıyor. Hatta bir kere daha şaşıralım, kumkuatın kabuğu tatlı, içi daha ekşi.

Neden Pepita?

Pepita markalı ürünlerimiz, asla taviz vermediğimiz kalite kriterlerimize uygun ürünler arasından seçiliyor. Ürünün tatlılığını belirleyen brix oranı, rengi, dokusu da dahil onlarca kritere göre değerlendiriliyor. Tam bir fiyat-performans ürünü diyebileceğimiz Pepita ürünleri sayesinde daha uygun fiyatlara satın alma imkanı sunabiliyoruz.

Yılbaşı hediyesi olacak kadar kıymetli

Çin’den dünyaya yayılan kumkuatın ismi Çince “Altın” anlamına gelen gam ve “Portakal” anlamına gelen kwat kelimesinden geliyor. Kumkuat, eski zamanlarda Çin’de bolluk ve bereketi simgeleyen bir yılbaşı hediyesiymiş. Çin’in geleneksel kumkuat şekerlemesi tarifi de gastronomi tarihinin ilk yazılı tariflerinden biri. 1846 yılında Avrupa’ya taşınarak dünyaya açılan bu meyve, bugün en çok pasta süslemeleri ve reçeli için tüketilse de bizce kendisine haksızlık ediyoruz. Pıtır pıtır ağza atmak için de gayet ideal. Bu arada salatalara da çok iyi gidiyor.

Menşe
Türkiye
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 900 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR