Hurma, Paket
Hurma, Paket
Hurma, Paket
Hurma, Paket
Hurma, Paket
Hurma, Paket
Hurma, Paket
Hurma, Paket
Hurma, Paket

Medjoul Hurma, Paket

Marka : Pepita

Pepita’dan Medjoul Hurması. Ramazan Sofralarının Baş Tacı, Hurmaların Kralı!

Dünyadaki en eski ekili ağaçlardan biri olan hurma ağaçlarının (Phoenix dactylifera L.) bu nadide meyvesine büyüklüğü ve tatlılığı nedeniyle birçok toplum tarafından “hurmaların kralı” olarak atıfta bulunulmuş.

“Hurmaların Kralı” sıfatı aslında sadece meyvenin büyük olmasından kaynaklanmıyor. Fas’a özgü bu meyvenin yorgunluğu savuşturduğu düşünülerek, gerçekten de Faslı kraliyet ailesi ve misafirleri tarafından tüketiliyormuş.

Doğanın şekeri

Genellikle kurutulmuş halde satılmasına rağmen alışageldiğimiz diğer kuru meyveler gibi susuz değil, yumuşak ve yapışkan bir dokuya sahip. Oval şekilli, koyu kahverengi renkli ve buruşuk bir dokuya sahip Medjoul hurması, neredeyse karamel benzeri bir tada sahip.

Konsantre bir doğal şeker kaynağı olan Medjoul hurması, doğal tatlılıkları nedeniyle tüketilen bir hurma çeşidi.

İyi bir enerji kaynağı olan Medjoul hurması, doku ve tat bakımından lezzetli, çiğnenebilir karamele benzeyen yarı yumuşak bir ete sahip olduğu için "doğanın şekeri" olarak da adlandırılıyor.

Beslenmenizde ona da yer açın

Pek çok tarifte beyaz şeker yerine kullanılabilen, mükemmel bir atıştırmalık olmasının yanı sıra antioksidan ve lif kaynağı olarak da bilinen Medjoul hurmasını diyetinize kolaylıkla dahil edebilirsiniz.

Çok yönlü ve pek çok farklı tarifte işe yarayan bu meyveyi içeceklerinize biraz tatlılık katmak için ekleyebileceğiniz gibi sıkıcı salatalarınızda da yer vererek sofranızı lezzetli bir şölene dönüştürebilirsiniz.

Benzer Ürünler
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 300 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR