Mangosten, Paket
Mangosten, Paket
Mangosten, Paket
Mangosten, Paket
Mangosten, Paket
Mangosten, Paket

Mangosten, Paket

Marka : Verita

Cins
Garcinia

Verita’dan Mangosten. Tropik Meyvelerin Kraliçesi.

Eğer henüz mangostenin tadına bakmadıysanız, egzotik meyvelerin en özellerinden birini kaçırıyorsunuz demektir. Üstelik bu sadece bizim değil; botanikçiler, kaşifler, şefler ve birkaç kraliyet ailesi mensubunun da ortak görüşü!

Bulan şövalye oluyordu

Avrupalı kolonistlerin Asya’dan taşıdıkları mangostenin ünü o kadar yayılmıştı ki, İngiltere kraliçesi Victoria, kendisine “meyvelerin kraliçesi”nden bir tane getiren kahramanı şövalye yapacağını bile söylemişti. O zamanlar gemi yoluyla Asya’dan Avrupa’ya taşınana kadar bozulan mangostenler, bugün modern teknoloji sayesinde bizlere sağ salim ulaşabiliyor. İşin ilginci, isim benzerliği taşıdığı mango ile akraba değil, tadı ve şekli de mangoya hiç mi hiç benzemiyor.

Tarifi zor lezzet

Dünyanın en lezzetli meyvelerinden biri sayılan mangostenin tadını tarif etmek zor. Ama liçi, şeftali ve çileğin karışımı desek, aralara biraz kavun ve üzüm de serpiştirsek yeridir. 25 metreye kadar büyüyen çam ağacı benzeri ağaçlarda yetişen mangosten, yetiştirmesi meşakkatli ve uzmanlık isteyen bir meyve. Deneyimli çiftçilerin yetiştirdiği Verita Mangosten’i yılın 12 ayı boyunca Malezya, Kolombiya, Tayland ve Endonezya’dan ülkemize getiriyoruz.

Mangostenin dışı kalın, morumsu ve yumuşak bir kabuk ile kaplı. Kabuğunu kesip içi açıldığında ise süt beyazı renkte, dilim dilim meyvelerine ulaşılıyor. Bu kısım genelde 5-7 dilimden oluşuyor. Bu dilimlerin bazılarının içinde bir çekirdek bulunuyor. Çekirdekli taneler diğerlerinden daha büyük olduklarından kendilerini belli ediyorlar. Bu çekirdekleri de ısırabilirsiniz ve bunu yaptığınızda şaşıracaksınız, çünkü içleri tatlı bir su ile dolu!

Daha detaylı bilgi için Verita Mangosten broşürünü inceleyebilirsiniz.

 

Broşür    
Menşe
Endonezya
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 900 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR