Lime, 500g/Paket
Lime, 500g/Paket
Lime, 500g/Paket
Lime, 500g/Paket
Lime, 500g/Paket
Lime, 500g/Paket

Lime (Misket Limonu), Paket

Marka : Verita

Verita’dan Lime. Limonun havalı kuzeni!

Verita Lime (Misket limonu) ile tanıştıralım, kendisi limonun daha küçük ve yeşil kuzeni olur. Hatta limonun, tarih içinde lime’dan türetildiği yolunda düşünceler de var ama kesin bir bilgi diyemeyiz. Aynı aileden geldikleri için tatlarının da aynı olduğunu düşünebilirsiniz ama tam olarak öyle değil. Lime’ın tadı limondan daha ekşi, daha kuvvetli. İkisi de salata soslarına, marinasyonlara, içeceklere çok yakışır. Ancak lime suyu, limon suyundan daha az şeker içerdiği için yemeklerde daha iyi gider. Yani örneğin balığın üzerine limon sıkmayı seviyorsanız, lime sıkmayı daha da çok seveceksiniz!

Kabuğundaki esansiyel yağlara dikkat!

Özellikle Latin ülkeleri ve Tayland mutfaklarının vazgeçilmezi olan lime, bize kalırsa asıl kabuğu rendelendiğinde yıldızlaşıyor. Biliyorsunuz kimi yemeklerde ve tatlılarda limonun suyu kadar kabuğunu da kullanıyoruz. Hatta endüstriyel limonatalarda asıl lezzeti limonun suyu değil kabuğu veriyor. Çünkü içi esansiyel yağlarla dolu. İşte lime kabuğundaki bu yağlar çok daha güçlü ve lezzetli. Tarifinizde limon kabuğu varsa aynı tarifi bir de lime ile deneyin, bizce daha memnun kalacaksınız.

Eti sıkı ama eli sıkı değil

Kendisi çekirdeksiz bir meyve ve limona göre bir çıt daha az sulu taklidi yapıyor. Kanmayın! Sadece eti limona göre daha sıkı, bu yüzden elinizle sıkmaya kalktığınızda “E bunda hiç su yokmuş” dedirtebiliyor. Lime kullandığınızda limon sıkma aparatlarınız yanınızda olsun! Suyu tamamen biten lime kabuklarını da bulaşık makinesine atın, hem dezenfekte etsin hem de mis gibi kokutsun.

Menşe
Brezilya
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 900 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR