Kırmızı Pomelo, Adet
Kırmızı Pomelo, Adet
Kırmızı Pomelo, Adet
Kırmızı Pomelo, Adet

Kırmızı Pomelo, Adet

Marka : Verita
Fiyat : 0,00 ₺(KDV Dahil)

Verita’dan Kırmızı Pomelo. En Sevdiğimiz Turunçgilin En Sevdiğimiz Rengi.

Kırmızı pomelo! En sevdiğimiz turunçgilin en sevdiğimiz versiyonu yine aramızda. Daha tatlı, daha sulu olması bir yana, şu renge bir bakar mısınız! Hafif greyfurtumsu portakal tadındaki pomeloyu denemediyseniz şimdi tam sırası!

Turunçgillerin en büyüğü

Kendisi turunçgil ailesinin en büyük üyesi. Çok gelişmiş bir portakaldan bir basketbol topuna kadar değişen büyüklükleri var ama size ulaştırdığımız pomelolar greyfurt irisi desek yeridir. Turunçgil ailesinin orijinal üyelerinden biri ve greyfurtun babası pomelo. Turunçgil ailesindeki birçok meyve birer melez ancak pomelo, melezi alınan ana meyvelerden biri. Cinsine göre içi beyazdan pembeye ve hatta kırmızıya uzanan renklere sahip, kırmızı pomelomuz ise parlak bir kırmızı renge sahip. Tadını tarif etmek için ise basitçe ‘greyfurt dokunuşları olan tatlı ve sulu portakal’ diyebiliriz. Eğer portakal suyunuzu biraz greyfurt veya nar ile seviyorsanız, kırmızı pomelo tam size göre bir tat.

Ufak bir ipucumuz var:

Kabuğu ile eti arasında yoğun beyaz bir sünger dokusu olan pomelo dilimlerini tamamen bu sünger dokudan ve zarından ayıklamak şart. Bu dokunun tadı epeyce acı ve dilimleri soyarken, soyduğunuz kısma değdirmenizi bile istemeyiz. Değerse de aman aman facia bir durum yaşanmaz ama hafif bir acılık bulaşabilir. Pomelo dilimlerini birbirinden ayıran zarı da ayıklamak gerekiyor ancak pomelo diğer turunçgiller kadar sulu olmadığın için bu zarı ellerinizle, herhangi bir araç kullanmadan kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Vietnam, Çin ve Tayland’da yoğun olarak yetiştirilmekte olan pomelo meyvesinin kökeni Malezya’dır. Verita Kırmızı Pomelo’yu yılın 12 ayı boyunda Çin ve Vietnam’dan ülkemize getiriyoruz.

Menşe
Çin
Benzer Ürünler
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 200 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!