Kırmızı Pitahaya, Paket
Kırmızı Pitahaya, Paket
Kırmızı Pitahaya, Paket
Kırmızı Pitahaya, Paket
Kırmızı Pitahaya, Paket

Kırmızı Pitahaya, Paket

Marka : Verita

Verita’dan Pitahaya. Tropik Meyvelerin En Havalısı.

Ejder meyvesi olarak da bilinen pitahaya, egzotik meyvelerin en ilginç olanlarından biri. Öncelikle çoğu meyve gibi ağaçta değil, bir kaktüste yetişiyor. Zaten bu olağan dışı görünümlü meyveden de daha az ilginçlik bekleyemezdik.

Sakin tatlı bir meyve

Pitahayanın alışık olduğumuz meyveler kadar üstümüze üstümüze gelen bir lezzeti olmadığını anlatmıştık. Kırmızı pitahaya epeyce aromatik, hafif kavun, biraz da kiviyi andırır havalarıyla kendine özgü lezzeti olan bir meyve, biraz çiçeksi bir hali de var. Hafif lezzeti onu harika bir destek kuvvet haline getiriyor. Smoothie’ler, bowl’lar, meyve salataları için mükemmel bir seçenek. Ayrıca daha tatlı olduğu için tek başına yemesi de gayet keyifli.

Pitahayanın çekirdeklerinde de lezzet saklı. Bu sebeple yerken çekirdekleri çıtırdata çıtırdata çiğnemek, hatta pitahayanızı smoothie ve meyve suyu gibi reçetelerde kullanıp blender’da çekmek çok iyi bir fikir.

İçi ne renk?

Hangi pitahayanın iç kısmının hangi renk olacağı, meyvenin türüne göre değişiklik gösteriyor. Kırmızı pitahaya, bebek halinde içi beyaz iken büyüdükçe kırmızı renk alan bir meyve. İçi beyaz olan iki kardeşine göre daha az tatlı olabilir ama antioksidan bakımından onlardan daha yüksek değerlere sahip.

Henüz ülkemizde yeni yeni bilinmeye başladığı için farklı kültürlerin etkisi ile pitahaya, pitaya, ejder meyvesi, çilek armudu ve hatta kaktüs meyvesi olarak anılabiliyor. Ağırlıklı olarak Vietnam, Malezya, Meksika, Kolombiya ve Tayland’da yetiştirilen Verita Pitahaya’yı yılın 12 ayı boyunca Vietnam ve Kolombiya’dan ülkemize getiriyoruz.

Daha detaylı bilgi için Verita Pitahaya broşürünü inceleyebilirsiniz.

 

Broşür
Menşe
Vietnam
Benzer Ürünler
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 200 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!