Kavun, Adet
Kavun, Adet
Kavun, Adet
Kavun, Adet
Kavun, Adet
Kavun, Adet
Kavun, Adet

Kavun Honey, Adet

Dünyanın Meyvesi’nden Honey Kavun. Adı Üstünde Bal Gibi!

Yuvarlak ila oval bir şekle sahip Dünyanın Meyvesi Honey Kavunları kabuğu ince, parlak sarı, sıkı ve sığ çizgilerle pürüzsüz bir forma sahip.

Kabuğun altında yer alan meyve eti beyaz, soluk yeşil ve fildişi karışımı bir renge sahip. Meyvenin içindeki boşluk; kaygan, jelatinimsi tabakayla kaplanmış kahverengi oval tohumlarla dolu.

Elma, karpuz, guava karışımı bir lezzet

Tatlı kavun ya da ballı kavun olarak da bilinen ve oldukça sulu bir meyve olan honey kavun, olgunlaştığında gövde çevresinde çiçeksi bir aroma yayıyor. Kabuğu ise mumsu bir dokuda olup olgunlaştıkça daha da yapışkan hale geliyor ve parmağınızı gezdirdiğinizde gıcırtılı bir ses çıkarıyor.

Cucurbitaceae familyasına ait elma, karpuz ve guava karışımı bir tada sahip honey kavunlar, dünyada en çok tüketilen üçüncü en popüler kavun olma unvanına da sahip.

Napolyon’un da favorisi

Orta Doğu veya Batı Asya yerlisi olduğu düşünülen honey kavunun kesin kökeni bilinmemektedir. Eski zamanlardan beri Orta Doğu'da yetiştirilen honey kavun tatlı ve sulu lezzeti nedeniyle Mısırlılar tarafından kutsal bir yemek olarak kabul edilmiş. 15. yüzyılın sonlarında Avrupa'yla tanışan honey kavun, soğuk iklim ülkelerinde kış aylarında seralarda yetiştirilmeye başlanmış. Fransız İmparatoru Napolyon'un en favori meyvelerinden bir olan honey kavun tohumları ise ilk defa Christopher Columbus tarafından ABD'ye getirilmiş.

Günümüzde honey kavun Avustralya, Asya, Afrika, Orta ve Güney Amerika'nın yanı sıra Avrupa'da, özellikle Türkiye, İspanya, İtalya, Yunanistan, Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya, Arizona ve Teksas eyaletlerinde de yetiştiriliyor.

Menşe
Kosta Rika
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 900 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR