Karambola, Paket
Karambola, Paket
Karambola, Paket
Karambola, Paket
Karambola, Paket
Karambola, Paket

Karambola, Paket

Marka : Verita

Cins
Arkin

Verita’dan Karambola. Meyvelerin Yıldızı!

Karambola’nın diğer ismi starfruit, yani yıldız meyvesi. Peki adını bu kadar hak eden başka bir meyve daha önce gördünüz mü? Kendisi resmen kesince yıldız şeklinde çıkıyor sahneye, inanılmaz!

Karambola, yeşil erik gibi kütür kütür, kavun gibi hafif tatlı, salatalık gibi sulu, biraz da üzüm ve portakal rayihasına sahip, kendine özgü, bambaşka bir lezzet. Öyle pek anlatmakla olacak gibi değil yani; dostlarınızla paylaşmalık, ailenizle birlikte şaşırmalık bir tat. Ayrıca sıra dışı şekli sayesinde meyve tabaklarında, içeceklerde dekorasyon amacıyla kullanmak için biçilmiş kaftan. Çoook tatlı bir meyve olmadığı için salatalara çok yakışıyor, tuzlu salata sosları ile de hiç sırıtmadan uyum sağlıyor.

Egzotik ve diyet dostu

Karambola çok düşük kalorili egzotik meyvelerden biri. 100 gramında sadece 31 kalori bulunuyor. Ayrıca C vitamini bakımından da çok zengin. 100 gramında günlük ihtiyacımızın %57’si kadar C vitamini var. Bu sebeple kuvvetli bir antioksidan ve bağışıklık sistemi destekleyicisi.

Nasıl yemeli?

Endonezya, Hindistan ve Sri Lanka kökenli karambola meyvesinin yeşilden sarıya kaçan, balmumu benzeri ve yenilebilir bir kabuğu var. Sıcak, nemli, tropik koşulları seven küçük ve yaprak dökmeyen bir ağaçta yetişiyor. Yıkandıktan sonra dilimleyerek tüketilebiliyor. Ancak dilimledikten sonra çok bekletmeden yemekte fayda var, zira o parlak kabuğunda oksitlenmeden kaynaklı renk değişimleri görülebiliyor, tıpkı elmada olduğu gibi.

Verita, Malezyalı çiftçi dostlarımızın özenle yetiştirdiği karambolaları tercih ediyor. Verita Karambola’yı yılın 12 ayı sitemizde ve seçkin satış noktalarında bulmanız mümkün.

Daha detaylı bilgi için Verita Karambola broşürünü inceleyebilirsiniz.

 

Broşür    
Menşe
Malezya
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 900 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR