Hindistan Cevizi Dilimleri Bardak
Hindistan Cevizi Dilimleri Bardak
Hindistan Cevizi Dilimleri Bardak
Hindistan Cevizi Dilimleri Bardak
Hindistan Cevizi Dilimleri Bardak
Hindistan Cevizi Dilimleri Bardak
Hindistan Cevizi Dilimleri Bardak

Hindistan Cevizi Dilimleri, Bardak

Fiyat : 89,90 ₺(KDV Dahil)

Cins
Dwarf
Üretim Yeri
Türkiye

Verita’dan Fresh Cut Hindistan Cevizi Dilimleri. Tropik Adalardan Cebinize Sağlıklı Atıştırmalık

Hindistan cevizi, tropikal bölgelerde değerli bir tarım ürünü olarak binlerce yıldır yetiştiriliyor. Ana yurdu Malezya ancak Asya ülkelerinin çoğunda, Meksika, Brezilya, Batı ve Doğu Afrika’da yetiştiriliyor. İnanmayacaksınız ama Hindistan cevizi ağacının boyu 20-30 metreye kadar çıkabiliyor, cinsine ve yaşına göre her ağaç yılda 50 ile 180 adet meyve verebiliyor.

Yaprağından ağacına, her yeri ayrı kıymetli

İnanır mısınız, Hindistan cevizi sütü ve yağı yapımı için kullanılan sağlıklı ve lezzetli eti haricinde de birçok endüstriyel kullanım amacı var bu meyvenin. Kabuğundan elde edilen lifi ip, paspas, şilte ve balık ağı olarak, ağacının gövdesi mobilya imalatında, kökü boya yapımında kullanılıyor.

Daha da enteresan bir bilgi ile bitirelim: Kesilinceye kadar suyu meyvenin içinde steril olarak saklandığı ve bu su yapısal olarak insan kanındaki plazmaya yakın olduğu için II. Dünya Savaşı’nda Hindistan cevizi suyu serum olarak kullanılmış.

Şimdi gelelim en pratik Hindistan cevizine!

Verita Taze Fresh Cut Hindistan Cevizi paketlerindeki Hindistan cevizleri özenle yıkanıyor, herhangi bir koruyucu kullanılmadan hazırlanıyor ve paketleniyor. Kendiniz kesmişsinizcesine temiz, doğal ve katkısız. 125 ve 200 gramlık pratik ambalajları ile çantanıza girmeye, acıkmaya başladığınız an yenmeye hazır. Yağlı bir meyve olduğu için mide kazıntınızı hızla ve sağlıkla kesiyor.

Daha detaylı bilgi için Verita Hindistan broşürünü inceleyebilirsiniz.

 

Broşür    
Menşe
Fildişi Sahili
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 900 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR