Granadilla, Paket
Granadilla, Paket
Granadilla Paket
Granadilla Paket
Granadilla Paket
Granadilla Paket

Granadilla, Paket

Marka : Verita

Cins
Sweet

Verita’dan Granadilla. Kendisi Küçük, Aroması Dev!

Granadilla, Güney Amerika kökenli olup, ağaçta yetişen, sert ve parlak kabuklu bir meyvedir. Olgunlaşmış bir granadilla aşağı yukarı 8-10 santim çapında olur. Parlak turuncu ve sert bir kabuğa sahiptir. Verita Granadilla, yılın 12 ayı boyunca Ekvador ve Kolombiya’dan ülkemize getirilmektedir.

Çarkıfeleğin tatlı kuzeni

Kendisiyle resmi tanışmamızı gerçekleştirdiğimize göre şimdi daha samimi olalım. “Şeker meyvesi” olarak da bilinen granadilla, hem tipi hem de lezzeti ile çarkıfeleği andırıyor. Çarkıfelek ile aynı aileden gelen granadilla için çarkıfeleğin yakışıklı kuzeni de diyebiliriz. Onun da adında aynı çarkıfelekte olduğu gibi passiflora geçiyor; Passiflora ligularis. Yani granadilla da benzersiz lezzeti ile damağınızı şenlendirirken aynı zamanda mutluluk hormonu serotonin seviyesini artırarak ruhunuza da rahatlık veriyor. O da çarkıfelek gibi uykusuzluk, stres, anksiyete gibi psikolojik olumsuzluklarda iyi sonuç veren doğal bir sakinleştirici. Yani gününüze mutluluk katmak için harika bir fikir!

Kaşiflerin favorisi

Kendisi, 16. yüzyılda Amerika’ya ulaşan İspanyol misyonerlerinin favorisi imiş. Güney Amerika kökenli olan Granadilla’nın dünyaya yayılmasında bu seferler etkili olmuş.

Granadillanın tadı elbette çarkıfeleğe benziyor ancak biraz daha hafifi diyebiliriz. Ayrıca Granadilla yine ekşi tatlı bir lezzette olmasına rağmen o kadar buruk değil. Ortadan ikiye kestiğinizde birbirine görünüş olarak epey benziyorlar. Ayrıca kıvam olarak çarkıfelek bir miktar daha sulu kalıyor, granadilla ise daha jölemsi. Çekirdekleri ise bir çıt daha sert ancak hala yeniyor.

Menşe
Kolombiya
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 900 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR