Yaban Mersini, 125g/Paket
Yaban Mersini, 125g/Paket
Yaban Mersini, 125g/Paket
Yaban Mersini, 125g/Paket
Yaban Mersini, 125g/Paket

DR BLUE Yaban Mersini (Blueberry), Paket

Fiyat : 89,90 ₺(KDV Dahil)

Verita’dan Yaban Mersini. Boyu Küçük, Marifeti Dev

Türkiye’de son yıllarda orman meyvesi konusunun amiral gemisi, sağlık düşkünlerinin bebişi, “Değişik bir meyve mi yesek” sorusunun şıp diye yanıtı haline gelen yaban mersini, damak tadımıza çok uygun aroması haricinde bir de dengeli beslenmeye yönelik ihtiyaçlarımız için doğal ve lezzetli bir alternatif. Zaten bir sağlık bombası olması sebebiyle biz de kendisine DrBlue adını veriyoruz.

Yaban mersini, on bin yıldan beri yeniyor ve avcı toplayıcı toplumlardan bu yana biliniyor. Kuzey Amerika yerlileri, meyveyi kurutmayı öğrenerek korumayı ve yıl boyunca kullanmayı başarmış. Artık biz de yıl boyunca yaban mersini keyfini sürebiliyoruz ama kurutarak değil, Verita’nın yılın her günü size sunduğu taptaze haliyle yiyerek!

Ülkemizde de yetişiyor

Yaban mersini, ülkemizde Karadeniz’de yetişiyor. Pek çok alt cinsi var; Ardahan’da mosi, Rize’de likapa, Giresun’da çalı çiçeği ismiyle anılıyor, ayı üzümü, çay üzümü ve çoban üzümü gibi isimleri de var. Verita Yaban Mersini ise Latincesi Vaccinium Corymbosum olan, ülkemizde maviyemiş, dünyada blueberry olarak anılan cins. Ambalajına girdiği andan itibaren yemeye hazır, son derede pratik bir ara öğün.

Antioksidanlarca zengin yiyecekler bağışıklığımızı güçlendirerek kanser, kalp-damar hastalıkları, göz hastalıkları, Alzheimer gibi birçok hastalıktan bizi koruyor. Yaban mersini de antioksidan dendiğinde ilk akla gelen meyvelerden. Keşke tüm yiyeceklerin faydası, lezzetiyle bu kadar doğru orantılı olsa. Evet, sizden bahsediyoruz brüksel lahanası, karnabahar ve kereviz!

Bu lezzetin arkasında çok emek var

Orman meyvelerinde de maksimum lezzetin ilk koşulu doğru zamanda hasat. Artık siz de çok iyi biliyorsunuz, meyveler gerekli hasat olgunluğuna erişmeden toplanırsa asla gerçek lezzetine ulaşamıyor. Ürünlerin yetiştirildiği bölge, üretim sırasında izlenen yöntemler, ideal koşullarda nakliye edilmesi ve saklanması da kaliteyi doğrudan etkiliyor. Verita DrBlue Yaban Mersini de, diğer ürünlerimiz gibi bu kriterler göz önünde bulundurularak seçiliyor.

Verita DrBlue Yaban Mersini, sadece Verita kalite kriterlerine uyan, başta Global GAP ve İyi Tarım Uygulamaları olmak üzere Verita standartlarına uygun üretim yapan profesyonel üreticilerden temin ediliyor. Yaban mersini ülkemizde de yetiştiği için, havalar ısınmaya, yaz kendini göstermeye başladığında ürünümüzü yerli üreticilerden ürün temin ediyoruz. Böylece Türk tarımcılığına da destek oluyoruz.

Daha detaylı bilgi için Meyveli Rehber Orman Meyveleri sayısını ve yaban mersini broşürünü inceleyebilirsiniz.

 

Broşür
Menşe
Türkiye
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 900 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR