Çarkıfelek, Kilo
Çarkıfelek, Kilo
Çarkıfelek, Kilo
Çarkıfelek, Kilo
Çarkıfelek, Kilo
Çarkıfelek, Kilo

Çarkıfelek (Passion Fruit), Kilo

Marka : Verita
Fiyat : 429,90 ₺(KDV Dahil)

Verita’dan Gurme Çarkıfelek. Yatıştırıcı Lezzet.

Dünyada “Passion Fruit” olarak bilinen, bilimsel adı "Passiflora edulis” olan "Tutku meyvesi” veya bizdeki adıyla "Çarkıfelek”, egzotik meyvelerin en egzotiklerinden. Bir meyve tabağında önünüze geldiğinde etkilememesi imkansız, adeta bir Instagram yıldızı! Anayurdu Amerika kıtası olan bu gizemli meyvenin dünyaya yayılmış 400 kadar çeşidi bulunuyor.

Nedir şu yatıştırıcı konusu?

Passiflora kısmına dikkat kesilmiş olduğunuzu tahmin ediyoruz. Çayını, şurubunu içtiğimiz passiflora ile aynı aileden kendisi. Yani çarkıfelek, eşsiz lezzetiyle damağınıza neşe verirken mutluluk hormonu serotonin seviyesini artırarak ruhunuza da sükunet katıyor. Bu yönüyle uykusuzluk, stres, anksiyete gibi psikolojik olumsuzluklarda iyi sonuç veren doğal bir sakinleştirici. Bitkisel tedavilerde, stres yönetiminde, sakinleştiricilerde özlerinden faydalanılıyor. Yani gününüze mutluluk katmak için harika bir fikir! Aramızda kalsın, çarkıfelek meyvesinin bir ismi de cinsel isteği arttırmasından dolayı tutku meyvesi.

Ağırlıklı olarak Kolombiya, Brezilya, Arjantin gibi tropik bölgelerde yetişiyor. Bu bölgelerde "Maruçya" veya “Gulupa” adıyla da anılıyor.

Jölesiyle benzersiz bir doku

Benzersiz bir kıvama ve aromaya sahip çarkıfelek meyvesinin mor renkli dış kabuğunun içinde sulu, jölemsi, ferahlatıcı bir meyve özü ve çıtır çıtır yenebilir çekirdekleri bulunuyor. Hafif buruk ama tatlı, tarifi zor bir lezzete sahip. İkiye kesip kaşıkla giriştiğinizde anlayabileceğiz, çok özel bir tat kendisi.

Ülkemizde de yetiştirilen Verita Çarkıfelek meyvesini yılın 12 ayı boyunca Türkiye, Kolombiya, Kenya, Tanzanya, Güney Afrika, Vietnam ve Zimbabve’den tedarik ediyoruz.

Daha detaylı bilgi için Verita Çarkıfelek broşürünü inceleyebilirsiniz.

 

Broşür    /div>
Menşe
Kolombiya
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 900 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR