Tatlı Badem Yağı, 250ml/şişe
Tatlı Badem Yağı, 250ml/şişe
Tatlı Badem Yağı, 250ml/şişe
Tatlı Badem Yağı, 250ml/şişe
Tatlı Badem Yağı, 250ml/şişe
Tatlı Badem Yağı, 250ml/şişe
Tatlı Badem Yağı, 250ml/şişe
Tatlı Badem Yağı, 250ml/şişe

Tatlı Badem Yağı, Şişe

Marka : Avofarm

Avofarm’dan Tatlı Badem Yağı. Tüm yağlar arasında karo as”!

Zeytinyağı, avokado yağı, hindistancevizi yağı, susam yağı… Bunlar normalde yemeklik yağlarla ilişkilendirdiğimiz şeyler. Ama elimizde bir as var: Tatlı badem yağı.

Badem yağı, hem tatlı hem de tuzlu yemek tariflerinde binlerce yıldır kullanılıyor. Bugün, aslen Batı Asya'dan olmasına rağmen, Fransız ve İtalyan fırıncılığında da önemli bir bileşen haline gelmiş durumda. Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Hint alt kıtasının insanları, Tunç Çağı'ndan beri badem ağacının yemişlerini yetiştiriyorlar.

Beyin ve badem ilişkisi

Güzel çiçekleri ve sevimli meyvesi ile badem ağacından elde edilen badem yağı, Antik Çin, Ayurvedik ve Greko-Pers Tıp okullarından beri cilt bakımında ve sağlık alanında kullanılıyor.

Yemeklere kattığı enfes lezzetin yanı sıra "Badem (Almond)"; sözcüğünün beynin karar verme, anıları geliştirme ve duyguları işleme yeteneğini kontrol eden bölümü "Amygdala" kelimesiyle aynı etimolojiye sahip olduğuna ve bademin de bu işlevleri geliştirdiğine inanılıyor.

Tatlı badem ile acı badem birbirinden çok farklı

Tatlı badem yağının acı badem yağı ile aynı olmadığını bilmek önemli. Tatlı badem yağı, sabit bir yağ olup buharlaşmazken, acı badem yağı uçucu ve buharlaşan bir yağ. Üstelik yemeklik yağların üretimi için ise sadece tatlı badem kullanılabiliyor ve yaklaşık %60 oranında yağ içeriyor.

Soğuk sıkım hazırlanan Avofarm Tatlı Badem Yağı, özenle seçilen tatlı bademlerden elde edilen çok değerli bir bitkisel yağ. Tatlı badem yağı açık sarı bir renge, hafif bir badem aromasına ve kokusuna sahip. Ayrıca tekli doymamış yağ asidi olan oleik asit gibi bir dizi değerli bileşen içeriyor.

Cilt bakımında badem yağı

Tatlı badem yağı sadece yemek pişirmek için değil, aynı zamanda cilt bakımı için de harika bir fikir. Nemlendirici ve cildi koruyucu etkileri olan bu nadide yağ, cildin derinine nüfus ederek cildinizi nemlendiriyor. Tüm cilt tiplerine uygun tatlı badem yağını günlük cilt bakımı, masaj veya banyo yağı olarak da kullanabilirsiniz.

Menşe
Avustralya
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 900 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR