Tatlı Patates Mor, Kilo
Tatlı Patates Mor, Kilo
Tatlı Patates Mor, Kilo
Tatlı Patates Mor, Kilo
Tatlı Patates Mor, Kilo
Tatlı Patates Mor, Kilo

Tatlı Patates Mor, Kilo

Fiyat : 0,00 ₺(KDV Dahil)

Dünyanın Meyvesi’nden Mor Tatlı Patates. Rengi Şaşırtmacalı Cinsten!

Orta ve Güney Amerika kökenli bir sebze olan tatlı patates, sıradan patateslerin yaptığı her şeyi, üstelik daha iyi şekilde yapan harika bir alternatif. O kadar kadim bir tür ki, Amerika kıtasında 5000 yıl öncesinde tarımının yapıldığına dair kayıtlar bulunuyor.

 

 

Tatlı olmasına bakmayın, orta boy bir sıradan patates yaklaşık 40 gram karbonhidrat içerirken aynı büyüklükteki bir tatlı patates 26 gram karbonhidrat içeriyor. Ama yanlışımız olmasın, ismi ve görünümü dolayısıyla patates ile aynı cins sanılsa da aslında aynı aileden gelmiyor. Tabii bu durum sıradan patatesle hazırlanan her tarifte tatlı patates kullanmanıza engel değil! Üstelik sıradan patatese göre daha düşük glisemik indekse sahip olması sebebiyle bilakis tercih sebebiniz bile olabilir.

 

 

Mor rengi de cabası!

O bir süper besin!

Lif bakımından sıradan patatese göre daha zengin olan tatlı mor patates, daha uzun süre tokluk sağlıyor. Bu da kilonuzu kontrol etmenizde yardımcı oluyor. Bu özelliğinden faydalanmanız için özellikle kabuğu ile tüketmenizi öneriyoruz. Gramaj üzerinden hesaplarsak tatlı patates, aynı miktarda brokoli veya ıspanaktan daha besleyici! Bu sebeple tatlı patates bir süper besin olarak adlandırılıyor. İçindeki A vitaminini kullanabilmek için ne şekilde hazırlarsanız hazırlayın, içinde en azından bir kaşık yağ olmasına dikkat etmenizi öneririz. Eti mor olan tatlı patatesler, tüm çeşitler içinde en fazla antioksidan taşıyan, zaten sağlıklı olan tatlı patateslerin en sağlıklısı olarak adlandırılıyor. 

 

 

Tatlı patatesler, ilk hasat edildiklerinde pek de tatlı değiller. Hasat sonrası 10-12 gün arası dinlendirildikten sonra tüketime hazır hale geliyor ve asıl lezzetine kavuşuyor. Tüm tatlı patatesler içinde en tatlısı da yine mor etlisi.

Menşe
Türkiye
Benzer Ürünler
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 200 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!